Rise of the Machines: VÁLKA S ROBOTY

28. 7. 2007 > FreeHry > Akční

Země byla napadena roboty a situace není vůbec dobrá. Poslední šance, jak zachránit svět a stát se nejvíce opěvovaným hrdinou, je vybít veškerou plechovou populaci, která je vyzbrojena neskutečným množství zbraní, letadly i pozemními jednotkami.

Rise of the Machines přichází s novým rozměrem bojů – tisíce nepřátel, taktické manévry, používání zbraní hromadného ničení... Setkáváme se s opravdu skvostným titulem, kterému nechybí všechny základní parametry pro vyseknutí obdivu a úcty – pointa, náročnost, vizuální zpracování a hudební doprovod.

Robotí okupace došla až tak daleko, že po ulicích se povalují vraky aut, domy chátrají prázdnotou a kolem je cítit pach oleje ze všude přítomných robotů. Nastal správný čas poslat tyto plechové mašiny do světa zapomnění. Jdeme do války!

Cesta k vítězství se potáhne dlouhými patnácti levely. Váš koráb je vybaven základním střelivem a je schopen nést rakety, nukleární bomby a vylepšující doplňky ke všem typům zbraní. Celkově je k dispozici pořádný palebný arzenál a bylo by hříchem ho nevyužít. Nesmíme taky zapomenout na případné bonusy, které si průletem nehostinným prostředím můžete ukořistit. Máme na mysli opravný balíček, nadstandardní zbraně, střelivo i bomby. Roboti taktéž nezaostávají pozadu a jsou připraveni s širokým portfoliem stíhaček a zbraní bránit svoje území.

Jednotlivé mise kladou zachránci světa jeden jediný úkol – přežít a bezpečně přistát na provizorní přistávací dráze. Tato vcelku jednoduchá, ale zato pekelně náročná vize si vyslouží vaši několika minutovou soustředěnost, postřeh a umění zabíjet, jelikož sebemenší zaváhaní je činem nenavratitelným.

Jedna z věcí, která vás uchvátí na Rise of the Machines, je grafické ztvárnění. Přítomnost 3D grafiky, desítky druhů nepřátel, skvěle vypracované herní prostředí (krajina) a spoustu dalších vizuálních detailů dělají z obyčejné hry nenahraditelnou. Pozadu není ani zvukové zpracování. V průběhu boje se setkáte s hudbou přímo úměrnou dané situace a navíc se nikdy nestane , že by vás tóny začaly otupovat.

Tak, a jsme na konci! Shrňme si tedy, co vlastně hra nabízí a co vás nemine. Extra návykový Rise of the Machines na vás zaútočí patnácti perfektně propracovanými misemi, nekonečnými zástupy bojovníků, zbraní, prémií a bonusů. Jediným malým nedostatkem je nepropojenost highscore s internetem, protože by nebylo určitě na škodu si změřit své výkony s ostatními „pařmeny“. Prostřílejte si cestu ke svobodě…


Autor: Ivan Fiker

91%
hodnocení
redakce
90%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 500 MHz
    Operační paměť: 256 MB
    Grafická karta: 128 MB

Myší, případně náhledněte do instrukcí ve hře samotné.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo