Ringed Racing Fun – ať se práší od kol

12. 8. 2008 > FreeHry > Sport/Sim

Ať už na poušti nebo na promrzlé zemi pokryté ledem, klidně i v lese mezi stromy a horskými chatami se mohou prohánět buginy a sporťáky, které budete řídit právě vy. Tedy pokud si zahrajete dnes recenzovanou freewarovou hru Ringed Racing Fun.

Jsem rád, že vám mohu představit další závody, i když se jedná o víceméně odlehčenou formu. Nečekejte tedy propracovaný fyzikální model, pohled z kokpitu nebo různá nastavení motoru a podvozku. Důraz je místo toho kladen na jednoduchost ovládání a zábavu téměř pro každého.


Ringed Racing Fun v první řadě nabízí šampionát, ve kterém hráč začíná od píky a postupně odemyká nové lokace, tratě a vozidla. Celkem hra nabízí čtyři prostředí a každé z nich dva různé okruhy, které si navíc projedeme i pozpátku. Tedy celkem 16 závodů, po jejichž absolvování konečně zvednete nad hlavu zlatý pohár. Samozřejmá je pak možnost zajet si libovolnou odemčenou trať.
Klíčové jsou také tři různé obtížnosti, mezi kterými je opravdu patrný rozdíl. A pokud by i tak někomu přišlo hraní příliš lehké, proč nezkusit s největším křápem porazit soupeře v moderních závoďácích?
Jenom ovládání je trochu krkolomné a jakoby charakteristické pro takovou hru. Ale po několika závodech s ním není problém. Na co se ale zvyká hodně těžce, jsou zvuky. Neforemné a stereotypní bručení jde silně na nervy a co víc, nejde vypnout. Abych ale jen nekritizoval, grafika se povedla a je pěkná a překvapí především rozmanitostí prostředí a mnoha detaily.


Jak jsem již zmínil na začátku, Ringed Racing Fun je odlehčenou formou závodních her. Zaujme především solidním zpracováním, které poněkud kazí jen zvuková kulisa. Plusem je také množství obtížností, které osloví široké spektrum hráčů a dokážou je přikovat k monitoru.

 • + jednoduché ovládání
 • + zábava
 • + grafika
 • - zvuky
 • - občas bug


Autor: Jan Pillár

65%
hodnocení
redakce
86%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 266 MHz
  Operační paměť: 64 MB RAM
  Grafická paměť: 8 MB

Auto ovládáte pomocí kurzorových šipek. Esc pro vyvolání menu.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo