Retro Racer - starý Ford na silnici

8. 2. 2010 > Mobilní > Závodní

Retro Racer je mobilní hra určená především fanouškům starších Fordů. Za volant jednoho takového zde usednete, ovšem jízda to bude poněkud bláznivá.

V závodních hrách většinou ovládáme pořádně nadupaná fára, pokud možno co nejnovější výroby. Díky titulu Retro Racer máte ale možnost usednout do staršího kousku, kterým není nikdo jiný, než Ford Escort.


Příjemná změna to určitě je. Navíc je tu zakomponovaný i originální prvek, kdy při závodu vidíte automobil nejenom klasicky zvenčí ze zadní části, ale zároveň i palubní desku. K dispozici je ovšem pouze jedno vozidlo a jedna trať. Slabé, že? Nejezdí se tu ani na umístění, pouze na čas, kdy musíte projet checkpointem, než vyprší časový limit. Poté získáváte další vteřiny k dobru. Takto jezdíte pořád dokola až do doby, kdy nestihnete projekt záchytným bodem včas.


Osamocené závodění vám navíc nepříjemně komplikují ostatní vozidla na silnici. Ty vás totiž věčně blokují a když je jich pohromadě hned několik, dokáží dosti pozdržet. Při nárazu do nich mimochodem uslyšíte podivný zvuk klavíru. Ostatně není se ani čemu divit. Autoři sami hru nazývají praštěnou.


A jak je na tom samotná hratelnost?  Bohužel velice stereotypní a celý titul poměrně nezáživný. Jedná se tak opravdu o záležitost pro potěšení těch, kteří obdivují zmiňovaný automobil. Pro ty ostatní je to počin, s kterým se příliš bavit nebudou.


  • + pohled zvenčí i zevnitř
  • - silně stereotypní
  • - pouze jedno auto a trať
  • - šílené zvuky


Autor: David Fochler

25%
hodnocení
redakce
22%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(116 KB)
595×

  • Operační systém: Java
  • Hardware: J2ME

Joystick


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo