Real Pool - opravdový kulečník

29. 10. 2008 > FreeHry > Sport/Sim

Kromě tradičních a nepřekonatelných šipek by se za hospodský sport dal považovat i kulečník. Ačkoli fanoušci tohoto sportu neustále přibývají, stále ještě existuje velké procento lidí, které kulečník absolutně neoslovuje. Tito lidé zřejmě ještě neměli co dočinění s titulem Real Pool, protože jinak by svůj názor radikálně změnili.

Zahraniční tým GameTop za svou existenci vytvořil početné množství opravdu povedených her. A abyste si nemysleli, nejedná se pouze o tituly u jednoho žánru; skvosty naleznete jak u akcí, arkád logických či – tato kategorie nás dnes zajímá nejvíce – sportovních her. Real Pool se sice k tomu úplně nejlepšímu neřadí, avšak to nutně nemusí znamenat, že je to zavrženíhodný počin.

Historie kulečníku - Nejstarší doklady o kulečníku pocházejí ze 16. století. V roce 1902 byla založena Světová unie biliáru (UMB), evropská konfederace (CEB) byla založena v roce 1961. V České republice byl Český svaz sportovního biliáru založen v roce 1968. Od roku 1975 se konají mistrovství České republiky. Zdroj: CoJeCo

Na výběr máte dva klasickými módy a to 9-ball a 8-ball, které si můžete zahrát až na čtyřech různých stolech buď sami se sebou, proti počítači nebo pěkně s živým protivníkem. Umělá inteligence je v tomto případě spíše tragická, takže vám doporučuji dvě zbylé možnosti, přičemž nejvíce zábavy si užijete s tou poslední Ani tady se však nevyhnete neduhům v podobě špatné fyziky, jež dokáže pěkně znepříjemnit den.

Grafická stránka titulu je povedená, ačkoli v tomto žánru nalezneme i daleko lépe vybroušené diamanty. Na druhou stranu je však na místě tvůrce pochválit, protože trojrozměrné prostředí nepůsobí žádné zmatky, jak tomu je u některých jiných her. Hudební doprovod výsledný dojem z audiovizuálního zpracování vylepšuje, protože nabízí chytlavé skladby zpříjemňující hraní.

Real Pool se snaží tvářit jako realistický titul, který ale trpí několika chybami. Vedle nepovedeného fyzikálního modelu a nuzné umělé inteligenci můžete na druhou stranu očekávat lehounce nadprůměrnou úroveň hratelnosti. Real Pool zkrátka může zaujmout jenom fanoušky kulečníku (ať již nové nebo dlouhodobé), ostatní ruce pryč, existují i lepší tituly s touto tematikou.

 • + Grafika
 • + Hudba
 • + Hra s živým protivníkem
 • + Občas vystvitnou lepší momenty
 • - Umělá inteligence
 • - Fyzika
 • - Existují lepší kulečníky


Autor: Kristýna Nováková

65%
hodnocení
redakce
48%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(5.2 MB)
1188×

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP
 • Hardware: Procesor: 1 GHz
  Grafická karta: 128 MB
  Operační paměť: 256 MB RAM

Levé myšítko.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo