Quadrax: ARCHEO-LOGICKÁ PECKA

6. 12. 2006 > FreeHry > Logické

Dva Indiana Jonesové se snaží najít své kolegy ve starověkých sklepeních plných pastí a strastí. Prolézáte s nimi nejrůznějšími škvírami, posunujete bedny a snažíte je oba v bezpečí dostat dál a dál přes celou stovku kol. Tato slovenská logická pařba opravdu nezklame nikoho nadšeného pro přemýšlení.

Tým Calduron, jenž kdysi dávno vydal tuhle úžasnou záležitost, se nyní věnuje komerčním hrám prvotřídní úrovně. Už to samotné poukazuje na nesporné kvality Quadraxu. Zpočátku jsem tedy byl plný nadějí a čekal jsem, co se z tolik komentovaného titulu vyklube. Říká se, že logické hry (jako jedny z mála) nestárnou… musím s tím bez výhrad souhlasit, protože jsem dostal ke zrecenzování jasný důkaz tohoto tvrzení. Quadrax luštím stále, moje přítelkyně se taky sem tam zahloubá a dohromady přemýšlíme o dvou hrdinech snad déle, než provozujeme „jiné“ hrátky. Jednou to všechno určitě skončí, nebudu příliš litovat, ale určitě si vzpomínku na archeo-logickou pecku zachovám (možná o ní budu vyprávět vnoučatům).

Představte si komplex jeskyní ve 2D průřezu, kde se dvojice dobrodruhů snaží dostat na jedno těžko dosažitelné místo. Sem tam vám to může připomínat plošinovku, jenže tady se neskáče - tady se leze, chodí a posunuje. Červený a modrý Jones musí spolupracovat při přetahování kamenných kvádrů, při plánování výbuchů označených kamenů, při přesunech teleportem a to jsem ještě nezmínil páčky a pasti. Můžete si buď mezi postavami překlekávat mezerníkem, nebo necháte druhý charakter ovládat nějakým svým souputníkem. Náhle poznáte, že bez předem prokoumaného sledu akcí nemáte šanci na úspěch… gameska se sebou nenechá zacházet jako s komerční děvkou… překonat jejích sto kol si zaslouží málokdo (i když s hesly do vyšších levelů to jde snadno).

Při hodnocení technického zpracování bychom měli brát ohled na rok vydání (tedy 1996). Nečekejte žádné grafické hody, ovšem těšte se na sympatické barevné čtverečky s nápadem. Bohužel vám normálně ve Windows nepůjdou zvuky, pokud se chcete zaposlouchat do krásných melodií dobrodružné hudby, pak si nainstalujte emulátor DOSBox.

Za dnešní hrou si opravdu stojím. Stahujte, stahujte, stahujte! Prohloupí jenom hloupí. I když chytří mohou také udělat chyby a blbcům se občas zadaří. Ale zpět ke Quadraxu – je to kvalitka!


Autor: Martin Pírko

89%
hodnocení
redakce
80%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(5.2 MB)
7721×

  • Operační systém: Win 9x, Win XP, DOS, Jiný
  • Hardware: Procesor: 386 MHz MHz
    Operační paměť: 16 MB

Šipkami hýbáte s panáčkem. Ctrl zapíná páčky a teleporty. Mezerníkem přepínáte mezi dobrodruhy.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo