Propero - futuristické závodění

31. 10. 2009 > FreeHry > Sport/Sim

Také jste otráveni aktuálním děním ve formuli 1 a tím, kam tato královna motorsportu směřuje? Pak si můžete trochu spravit chuť adrenalinovými závody ve vesmíru. Tam musí být souboje přece mnohem zajímavější!

Kdo ví, třeba se jednou skutečně dočkáme opravdových závodů vznášedel, prozatím si však musíme vystačit s těmi virtuálními. Od dnešního motorsportu se nijak zvlášť neliší, dokonce i systémem KERS se mohou plavidla pochlubit. Pravda, rychlosti jsou o něco vyšší a tratě také zrovna Monzu nepřipomínají, horko těžko bychom však hledali další rozdíly.

Ze všeho nejvíc ovšem Propero připomíná Trackmanii. Design závodních tratí je velice podobný, postrádají však nápaditost své předlohy. Oproti Trackmanii jsou závody paradoxně také méně extrémní, neboť rychlosti nejsou ani zdaleka tak vysoké. Brzy se tak kroužení po vzdušných silnicích stává trochu zdlouhavým a nudným, zvlášť když ani ovládání plavidla nelze označit za nadprůměr.

Na hony vzdálená nudě je ovšem svébytná grafika, která patří k nejpříjemnějším překvapením Propera. Prostředí je vykresleno velice zvláštním zpúsobem a navíc se jeho barevné ztvárnění s rychlostí mění, což vytváří vcelku neokoukané efekty. Chválu si naopak nezaslouží jednotvárná hudba, která už po chvilce začne lézt lehce na nervy. K technickému zpracování bych směřoval ještě jednu výtku, a sice že na mém stroji hra ze záhadných důvodů trpěla nečitelností textu, což pochopitelně může být jen ojedinělá záležitost.

Přestože se Propero odehrává kdesi ve výšinách, nelze se ubránit přirovnání k Trackmanii. Této legendě však nemůže konkurovat snad v žádném ohledu, hlavně ale není ani zdaleka tak zábavné nebo snad návykové. O šedý průměr se ovšem ani tak nejedná, neboť mnozí určitě dokáží ocenit kvality velice originální grafické podoby.

  • + Zajímavá grafika
  • + Nabídka tratí a lodí
  • - Zdlouhavé závody
  • - Nevyužitý potenciál


Autor: Štěpán Vizi

60%
hodnocení
redakce
37%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(22.5 MB)
483×

  • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
  • Hardware: Procesor: 800 MHz
    Grafická karta: 64 MB
    Operační paměť: 128 MB RAM

Plavidlo ovládáte kurzorovými šipkami, mezerníkem použijete turbo.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo