PIX Frogger - žabovražedná dálnice

23. 6. 2009 > FreeHry > Ostatní

Vžijte se do role jedné ze čtyř žab a pokuste se dostat skrz frekventovanou dálnici hezky zpět do svého rybníčku, v španělské předělávce dnes již kultovní hříčky Frogger. Nejenom auta vám budou stát v cestě za vaším cílem, ale i rivalita ostatních žabích protivníků.

Žáby mají opravdu složitý život, a aby toho nebylo málo, ekologové se někde flákají, takže je nemá kdo přenést přes žabovražednou dálnici. Času rozhodně není nazbyt, neboť se do vámi vyhlédnutého rybníčku řití početná skupina, která by vás o vaše místečko nejradši připravila. Tak začíná závod na život a na smrt kolem vražedných kol aut.

Vyberete si jednu ze čtyř barevně odlišených žab a za pomocí jedné vámi zvolené klávesy se vydáte vstříc cíli. Tempo je neúprosné a opozdilci jsou nemilosrdně posunováni okrajem obrazovky dopředu což může být ve většině situací smrtící.

Hra pro jednoho hráče opravdu moc zábavy nenabízí, ale s počtem dalších živých spoluhráčů se mohou ručičky na hodinkách začít pohybovat slušnou rychlostí. Žáby rozhodně moc taktického myšlení nepobraly a slepě se ženou za cílem, proto můžete předem zapomenout na manévry typu úhyb vlevo nebo vpravo či nějaké speciální schopnosti.

Technické zpracování a zvukový doprovod rozhodně neurazí, ovšem po chvíli jsem se přistihl, jak v menu hledám tlačítko, kde vypnout donekonečna se opakující hudbu. Zvuky se omezují na pouhé žabí kuňkání a sem tam se přidá nějaká ta rána, když byla žába sražena nějakým dopravním prostředkem. Grafika je sice hezky barevná, ale určitě vás neohromí, na druhou stranu nepůsobí jako rušivý element což se musí taky nechat.

PIX Frogger je hra, která postrádá téměř jakýkoliv obsah a zoufale se omezuje na monotónní mačkání jednoho tlačítka v určitých intervalech. Pokud máte dlouhou chvíli a pár spoluhráčů po ruce jistě vás na chvíli pobaví, pro hráče samotáře ruce pryč.

  • + grafika
  • + multiplayer
  • - obsah
  • - umělá neinteligence
  • - bez spoluhráčů nuda


Autor: Jakub Zelenka

30%
hodnocení
redakce
55%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(2.8 MB)
669×

  • Operační systém: Win XP, Windows Vista, Linux
  • Hardware: Procesor 400 MHz, 64 MB RAM, 32 MB grafická karta

Q, Z, P, šipka nahoru


screenshot screenshot
pocitadlo