Picture Shifter - zachraňte zvířátka

31. 8. 2010 > FreeHry > Logické

Zvířátka jsou v ohrožení, není času nazbyt. Vydejte se s námi za dobrodružstvím na Zábavný ostrov a pokuste se zachránit co nejvíce živočišných druhů.

Po spuštění máte ve spodní části herní obrazovky k dispozici zásobník s omezeným počtem zvířátek. Nad tím rotují v několika sloupcích šedé zvířecí siluety a máte na úkol na jejich místa vkládat živočichy ze spodní lišty. Chyťte tedy jedno a umístěte jej do správné siluety v rotujících lištách výše. Zmíněné lišty se siluetami rotují tím rychleji, čím méně jich zbývá, vyplníte-li totiž na některé všechna zvířátka, je považována za dokončenou a zmizí. Takto postupně vyplňte všechny sloupečky a postoupíte do dalšího kola. Na dramatičnosti přidává časový limit, který obzvláště v pozdějších kolech dokáže značně pocuchat vaše nervy.

V nabídce je 123 herních kol ve dvou herních režimech. Jediný zásadní rozdíl mezi nimi je ten, že v expertním módu máte od každého zvířete několik jeho poloh, musíte tak identifikovat nejen zvíře, ale i v jaké poloze je. S tím, že do příslušné pozice máte možnost zvíře přeladit skrze pravé tlačítko myši hned poté, co jej vyzvednete se spodního zásobníku. Pokud se vám obsah zásobníkové lišty nelíbí, máte možnost myší, či mezerníkem vyházet nějaké položky do koše. Naučte se této možnosti využívat, protože jen vhodnou prací s košem zvládnete s přehledem i ty nejzapeklitější úrovně.

Titul bezesporu dominuje na poli grafického zpracování a hudebního doprovodu. Je to vcelku i pochopitelné, neb je tento počin určen převážně pro mladší hráče. Předchozí větou bych nerad odradil nás věkem ošlehané herní harcovníky, byla by to škoda, protože co do zábavnosti, se jí může málokterá hra rovnat. Dodám jen, že všechny trhače rekordů jistě potěší integrovaný žebříček nejlepších výsledků.

Dobré zpracování trochu hatí chyby v technickém provedení, které dokážou až znemožnit hraní. Nemusíte na ně narazit, ale na mém PC s Vistami jsem se s nimi musel potýkat. Poslední výtku bych snad měl ještě proti vnucování reklamy při instalaci, ale jde jen o drobnost. I přes chyby v provedení tu máme kupu kvalitní zábavy, kterou můžete bez obav naservírovat i malým dětem. Pro nás odrostlejší se zde najde expertní režim se svižnější hrou a vyšší obtížností. Takže vlastně proč váhat, vydejte se zachránit trochu té divé zvěře.

 • + Chytlavé
 • + Nenásilné a vhodné pro děti
 • - Nutnost hrát v okně
 • - Po čase zpomalení
 • - Reklama


Autor: Marek Kunc

65%
hodnocení
redakce
10%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 1000MHz
  Operační paměť: 256B RAM
  Grafická karta: 128MB
  HDD: 11 MB

Skrze myš přetahujete zvířátko z dolního zásobníku na místa jejich siluet, rotujících nad zásobníkem ve sloupcích. Mezerníkem, nebo přetažením myší máte možnost vyhodit překážející zvěř do koše (co by na tohle řekli ekologové, bych raději fakt nechtěl slyšet :-). V expertním režimu pravým tlačítkem měníte polohu zvířete neseného myší.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo