Osmisměrky - ..nace, ..dinace, ordinace!

27. 8. 2010 > FreeHry > Ostatní

Digitalizace již dostihla i křížovky. Nejen televizní program, knihy nebo denní tisk si tak dnes můžete spustit na vašem počítači. Nehledejte už nic u dědy, stáhněte si Osmisměrky a luštěte!

Vždy jsem šťastný, když mohu recenzovat, ba dokonce pouze zahrát si, výtvor z českých luhů a hájů. Nejinak je tomu i nyní, kdy vám přiblížím počin tuzemského vývojáře vystupujícího pod přezdívkou Men-X. Pojďme si tedy tuto příjemnou, i když typologicky nepříliš hojně viděnou, hru přiblížit. 

Kdo nezná osmisměrky, jako by nebyl. Není snad nikoho, kdo by nezažil pocit zoufalství, když nemohl najít kýžená slova. Oči létají mezi shlukem písmen zleva doprava, shora dolu, křížem krážem. Žádný efekt. Pak nastane ten slastný okamžik vítězství, kdy jsou všechny výrazy nalezeny ... otočí se stránka a luští se od začátku. 

A čím se tato verze liší od těch ostatních? Prakticky ničím. Můžete si vybrat velikost herního pole, uložit si pozici a vytvořit vlastní slovníky. To je prakticky vše. Pocit, že hrajete český výtvor je však k nezaplacení.  

K technickému zpracování nemohu moc napsat, jelikož není co hodnotit. Obrazovka se skládá pouze ze šedého a bílého pole a písmen. Budete-li si chtít zpříjemnit luštění nějakou hudbou, budete si muset sami zabroukat nebo pustit skladby z vlastních zdrojů. S ohledem na typ aplikace se však nemáme důvod hněvat.  

Nečmuchejte již u dědy v hromadě starých křížovek, nekupujte speciální osmisměrkové sešity. Zahrajte si tuto hru. Díky možnosti vytvořit si vlastní slovníky je variabilita hry prakticky nevyčerpatelná.  

  • + Ušetříte peníze za tištěné osmis.
  • + Český původ
  • + Možnost vytvořit si vlastní slovníky
  • - Strohé provedení


Autor: Vladislav Burian

65%
hodnocení
redakce
50%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(2.8 MB)
744×

  • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
  • Hardware: Procesor: 1600 MHz
    Grafická karta: 128 MB
    Operační paměť: 256 MB

Klik na první a poslední písmeno ze slova.


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo