Origami - kouzelné fantastično

19. 7. 2011 > FreeHry > Arkády

Bojíte se tmy? Tak to si budete rozumět s hlavním hrdinou hry Origami. V této kouzelné hře totiž musíte být rychlejší, než setmění a že to leckdy bude pořádný závod.

Origami je klasická skákačka se spoustou plošinek, pastí a překážek. Hlavní hrdina, papírový človíček Kami, má však jednu výhodu – dokáže se proměnit buď v loďku (a plout tak po vodě) či ptáka (a překonat tak nějakou delší vzdálenost vzduchem), což mu značně ulehčuje život ve světě, kde musí sbírat speciální svitky – jen tak totiž udrží slunce na obloze. Jakmile padne tma, nastává game over a restart levelu. Právě časová tíseň v kombinaci s typickými plošinovkovými lahůdkami typu bodáky na zemi či skákání po malinkých můstcích vás udrží neustále v pohotovosti a připoutá vás k monitoru. Ostatně to by se pravděpodobně stalo i bez nich, protože grafické, ale i hudební zpracování Origami patří k tomu nejlepšímu, co freeware scéna nabízí. Zkrátka a jasně tu máme další jedinečný titul, který dokážou ocenit pouze někteří hráči, avšak o to víc si to, kdo jej pochopí, užijí.

 • + Výtečné zpracování
 • + Atmosféra
 • + Změna postavy
 • - Krátké


Autor: Kristýna Nováková

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
90%
hodnocení
redakce
80%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(14.3 MB)
528×

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista, Windows 7
 • Hardware: Procesor: 2 GHz
  Operační paměť: 256 MB RAM
  Grafická karta: 128 MB

Pohybujete se pomocí šipek, mezerníkem skáčete. Klávesou A se proměníte na loď, klávesou D na ptáka a S vás vrátí do původní podoby.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo