Odot Tamat On: ROZTOMILOST NADEVŠE

11. 11. 2007 > FreeHry > Adventury

Odot Tamat On, název dnes recenzované adventury. Vskutku zajímavé jméno, že ano? Nicméně tvůrci chtěli být do značné míry styloví, a tudíž udělali z ohraného konceptu klasických adventur něco více.

Jestliže někteří z vás po shlédnutí názvu hry a kolonky žánru začali utíkat, mohou se s klidem vrátit k PC. Odot Tamat On sice zní velice „asijsky“, avšak prvotní zdání nakonec stejně klame. Celá hra je kompletně v angličtině, takže se nemusíte bát podivných znaků, co vyskočí místo každého písmenka. Ostatně, nechat si ujít tuto hru by byla věčná škoda.
Ujmete se role malého… stvoření, pravděpodobně medvídka, který si na živobytí vydělává jakožto soukromé očko. Jednoho dne ho zvláštní kačer zaměstná zasvětí do svého problém ua než se nadějete, nový případ je na světě. A to se již medvídka ujímáte vy, tedy hráč.

První úkol, jehož jediným cílem je dostat se ven z kanceláře, zvládnete jistě hravě. Avšak postupem času začne značně přituhovat - sice ne zase tak brutálně, avšak na nedostatečně velkou obtížnost si tento titul rozhodně stěžovat nemůže. Na druhou stranu ale nebudete své mozkové závity trápit příliš dlouho, neboť hrací doba skýtá nikterak veliké číslo. Škoda, větší délka by této adventuře v pozitivním slova smyslu jistě prospěla.

Viděli jste obrázky z nových Simpsonů (ano, ti, co nevyjdou na PC :o()? Jestli ano, tak mi jistě dáte za pravdu, že vizuální kabátek Odot Tamat On je hodně podobný právě jim. Roztomilá kreslená 3D grafika se sytými barvami... Prostě paráda. Není nikterak detailní, ale to vůbec nevadí. Z toho vyplývá, že je na co se koukat, ale je zároveň i co poslouchat? Odpověď zní ano, i když je nutné dodat, že více melodií by hře rovněž neuškodilo. Stále se totiž opakují tři mírně nadprůměrné.

I když je u adventur příběh poměrně důležitý a zde není nikterak oslnivý, nevadí to. Chytlavá hratelnost, přiměřená obtížnost spolu s audiovizuálním zpracováním vás jednoduše unesou. A když už se vzpamatujete, budete se dívat na závěrečné titulky.
 • + audiovizuální zpracování
 • + obtížnost
 • + hratelnost
 • + roztomilé :o)
 • - krátké
 • - málo lokací


Autor: Kristýna Nováková

85%
hodnocení
redakce
66%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win 2000, Win XP
 • Hardware: Procesor: 800 MHz
  Operační paměť: 128 MB RAM
  Grafická karta: 32 MB

Kliknutím levého myšítka na pusu medvídka a následné přetáhnutí na objekt mluvíte. Chcete li mluvit, uděláte to samé s packou medvídka. Kliknutím pravého myšítka na objekt ho przkoumáte.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo