Obssesive Nuclear Testing Disorder - jádro ve vesmíru

2. 9. 2009 > FreeHry > EGP

Dokážete si představit, jak by asi měla vypadat experimentální střílečka bez experimentů? Ani my ne. Díky projektu Experimental Gameplay si však teď všichni můžeme doplnit vzdělání na jednom z takových výtvorů, jehož jméno zní vskutku poutavě.

Možná jsme měli přehnaně vysoká očekávání a hledali složitosti tam, kde nejsou třeba. Postup k získání takové hry je však podle autora ONTD docela prostý - vytvořit úplně obyčejnou arkádu a jen jí lehce poupravit pravidla. Zcela běžnou vesmírnou lodí tak budete sestřelovat zcela běžné nepřátelské vesmírné lodě, za což budete patřičně bodově ohodnoceni. A nyní přichází právě onen háček. Nezáleží totiž ani v nejmenším na tomto skóre, nýbrž na bodech získaných použitím jaderných zbraní. Na získání jedné nukleární hlavice je potřeba nahrát vždy 7 000 bodů obyčejného skóre, čímž se nám kruh hezky uzavírá.

Zdaleka nejdůležitější element se ovšem nazývá násobič. Po každém úspěšném sestřelu se jeho hodnota zvedne a vy tak za další zásahy můžete získat až mnohonásobně více bodů. Důležité je ale vyhýbat se nepřátelským zbraním, které násobič vrátí zpět na původní hodnotu (tedy 1).

Stačí už jen zmínit nesmrtelnost vašeho plavidla a tím veškeré anomálie končí. Žádné zásadní změny v hratelnosti se tedy nekonají a vám bude úplně stačit přizpůsobit trochu taktiku systému bodování.

Dále již bohužel ONTD nemá čím se chlubit. V sedmi levelech, podobných si jako vejce vejci, narazíte na pouhopouhé dva typy nepřátel z Hvězdné brány, což vpravdě není mnoho. Tradiční bossové se pro jistotu nedostavili vůbec, celkem pochopitelně asi tráví čas v některé ze zajímavějších částí galaxie.

To, co zezačátku vypadalo velmi slibně, se nakonec ukázalo jako velké zklamání. Systém bodování není zrovna jednou z oblastí arkád, které by bylo potřeba inovovat. Zato ve všem ostatním se ONTD pohybuje poměrně hluboko pod průměrem, a to včetně technického zpracování, kteríé snad ani nestojí za zmínku. Láká-li vás přesto trochu odlišný způsob hraní, poslužte si. Jako jednohubka ONTD přecejen funguje.

Ke hraní je nutné mít nainstalovaný Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package!

 • + Systém bodování
 • + Násobič
 • - Dva typy nepřátel
 • - Grafika
 • - Na jedno použití


Autor: Štěpán Vizi

40%
hodnocení
redakce
100%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 500 MHz
  Grafická karta: 32MB
  Operační paměť: 64MB RAM

Pohybujete se šipkami, mezerníkem střílíte z hlavní zbraně a klávesou S použijete jadernou bombu.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo