Nostalgia

26. 10. 2003 > FreeHry > Textové

David “Kapr“ Havlíček je takřka herním guru v oblasti freewarových textovek. Jeho dalším počinem je Nostalgia, která –jak již název napovídá- se bude nést v nostalgickém podzimním duchu. Je to celkem rapidní změna oproti komické sérii FuckStory, ovšem o legrační prvky i přes pochmurnou atmosféru rozhodně nepřijdete. Nostalgia je totiž jedna z nejlepších textovek u nás!

Nostalgia mě přímo nadchla svým příběhem. Mnohé textovky jsou totiž splácané během pár minut, nejsou totálně promyšlené, jsou prostě všechny stejně stereotypní. Pakliže budete Nostalgii pozorně hrát, resp. číst, totálně vás pohltí. Máme totiž tu čest s precizním skloubením ponuré atmosféry podzimních dnů, vzpomínek na staré časy, beznaděje a přitom komických komentářů a zvratu, jenž končí šťastně. Ale nepředbíhejme událostem, možná by totiž bylo zprvu záhodno osvětlit onen příběh.

„Přišel podzim - nostalgický, barevný, chladný a krutý. Sedíš v autobuse, je pátek a před sebou máš celý víkend. Jedeš za svým tátou. Od té doby, co se vaši rozvedli, ho moc pravidelně nevídáš. A vesnice, ve které si kdysi bydlel a v níž si chodil od šesté třídy do školy, zdá se ti najednou nějak cizí - jen vzpomínky a čas. To vše je ještě podbarveno podzimně naladěnou krajinou, do níž z nebe padají slzy a ve které od rána ještě nezmizela mlha. Jsi v druháku a nebydlíš tu více než dvě léta. Smutně a přitom napjatě vyhlížíš a zkoumáš, co se tu zase změnilo a co zůstalo stejné. Cestou k bývalému domovu vyhledáváš v obličejích kolemjdoucích nějakou známou tvář, nějakou jistotu, že sem ještě patříš - ale marně. Ani ta cesta z autobusové zastávky, se už nezdá tak automaticky stereotypní, jako kdysi. Najednou vnímáš stromy a keře, kolem kterých jsi kdysi bez povšimnutí prošel…“

Toto je jen zlomek Kaprova veledíla, pokud vám mohu dobře poradit, rozhodně si tento titul stáhněte. Stojí totiž za to!


Autor: Tomáš Vrána

91%
hodnocení
redakce
73%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(409.6 KB)
7121×

screenshot screenshot
pocitadlo