Normal School Day : Houby

2. 10. 2003 > FreeHry > Textové

Textové hry neodmyslitelně patří k české freeware scéně. Čím si zasloužily hráčovu přízeň? Grafikou rozhodně ne, tak čím? Nebudu vás déle napínat, byl to příběh…ano příběh. Vždy oplýval nutnou dávkou originality, často obsahoval komické situace a místy byl naopak smutný. Dnešní hra nebude nijak extrémně vybočovat z řady. Tak tedy Normal School Day : Houby je tu a představí se vám v celé své kráse.

Nejdříve je nutno dodati, že autorem Normal School Day : Houby (dále jen NSDH) je teprve dvanáctiletý mladík jménem Dodanek, jehož jméno můžete spatřit především na info webu www.Lunet.sk. Jeho počínáni bylo vytvořeno klasicky v Quick Basicu. Tak, to bychom měli úvod, teď se mrkneme na samotné hraní.

Stěžejní věcí každé textovky, jak jsem již v perexu naznačoval, je především příběh. Ten není v NSDH nikterak originální (podobnost s FuckStory nepopírá ani sám autor), ovšem je ze života, což jistě zaujme. V roli jednoho nejmenovaného mladíka můžete interaktivně okusit běžný školní den, který se zdá na první pohled naprosto běžný, ovšem na ten druhý nám na povrch vyplouvá určitá zápletka, lépe řečeno, celkem chytlavý děj a cíl celé hry. Tím by mělo být dosažení vaši budoucí druhé polovičky. Pěkné, co říkáte? Ovšem měl bych k NSDH dvě výtky, respektive rady pro autora do budoucna, a sice celý titul máte dohraný během deseti minut a navíc je vše až přehnaně lineární. Jenomže ani to nám nezabrání ve vyzkoušení hry a dosažení slastného cíle, získání srdce své vyvolené…


Autor: Tomáš Vrána

68%
hodnocení
redakce
0%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

screenshot
pocitadlo