Need For Speed: World Online - NFS zdarma!

10. 9. 2010 > FreeHry > Onlinové/MMO

Z kouřové clony právě vyjíždí Nissan 350Z. Jen tak tak vybírá zatáčku a rychlostí přes 200 km/h se řítí dál. V zádech s desítkou policejních vozů. Bezplatné NFS: World je tady!

Včera EA oficiálně oznámili zpřístupnění svého Need for Speed: World Online pro všechny zcela zdarma. Samozřejmě zde platí nějaká omezení, v tomto případě si bezplatně zahrajete jen od prvního do padesátého levelu, na druhou stranu však nebudete ochuzeni o žádný herní mód, lokace či eventy, a to jak současné, tak i budoucí.

Onlinové NFS nabízí fungující živý svět představující jedno poměrně rozsáhlé město, kde se mezi jednotlivými lokacemi můžete volně projíždět. Trochu přitom zamrzí, že k dispozici jsou jen dva druhy závodů, a sice klasický okruhový a závod na určitém úseku trati. To vše při běžném městském provozu, takže se nezřídka kdy zapletete do pořádné havárie. Nicméně jak bývá u arkádové předlohy zvykem, nemusíte si dělat starosti, hra má k realitě asi tak daleko, jako Futurama ke Gumídkům. Auta sedí pevně na silnici, klidně si můžete narážet v dvou set kilometrové rychlosti do zdi, avšak žádné poškození nečekejte, maximálně chvilkové zpomalení.


Milovníci tuningu možná trochu zapláčou nad chabým výčtem možností vizuálního vylepšení svého vozidla, ovšem na druhou stranu se vám do rukou v případě výher v závodech dostávají speciální Power Upy, které vám v závodech přinesou výhody například v lepší akceleraci. Nelze je čerpat po celé trvání závodů, jejich účinek vás bude provázet jen několik sekund, ale i ty mohou být na cílové pásce rozhodující. A ostatně nejen na cílové pásce, do Need for Speed: World Online se infiltrovaly i policejní složky. Ano, radujte se, jásejte, dočkáte se pořádných policejních honiček, kdy vás strážci zákona budou nahánět po celém městě, připraví si na vás zátarasy, budou do vás najíždět a všemožně se snažit, abyste zastavili a oni vám dali bloček na pěkně tučnou pokutu (čím více škod naděláte, tím víc platíte). A takové pronásledování může trvat klidně i několik desítek minut, to je teprve ten pravý adrenalin s příměsí benzínu!

Co této záležitosti máte vlastně čekat? Grafické zpracování hry je na hodně solidní úrovni, bohužel si však svou daň vybírá na hardwarových nárocích. Jinak tvůrci namíchali velmi chutný mix ingrediencí plný závodění a policejních honiček. Oproti komerční předloze zde chybí větší možnosti tuningu a naleznete i tu větší či menší chybičky, ovšem celkově se na freeware poměry jedná o skvělou záležitost, jíž byste rozhodně neměli minout – nejen v případě, že máte rádi závodění a jste fanoušci NFS. Ostatně v tom případě už tyto řádky nečtete a rovnou hrajete. World Online vás dostane. Omotá kolem prstu a ani po mnoha prosbách vám nedovolí vysednout z virtuálního auta.

Vrrrrrrmmmmmm!

 

 • + Zpracování
 • + Policie
 • + Hratelnost
 • + Atmosféra
 • + Rozlehlé město
 • + PowerUpy
 • - Málo režimů
 • - Slabší úprava vzhledu
 • - Pár drobností


Autor: Kristýna Nováková

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
98%
hodnocení
redakce
69%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 2 GHz
  Operační paměť: 1 GB RAM
  Grafická karta: 256 MB

Jízda šipkami, pro zbytek doporučuji přečíst nápovědu.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo