N – Nindža běží o život

9. 8. 2009 > FreeHry > Arkády

Vžijte se do role nindži a vydejte se na nebezpečnou výpravu do tajemného komplexu. Nečekají na vás jen nezdolatelné překážky, ale i mnoho pastí a ostražitých hlídek. Pokud tedy máte odvahu tak neváhejte a běžte jako o život!

Tajemná postava oděná v černém, elegantně překonává všechny překážky. Nezastaví jí jak vysoká zeď, tak ani nastražené pasti či automatické věže. Tam kde jiní vidí překážku tak on vidí cestu. Takhle nějak by se dala shrnout scéna ze hry s tajemným jménem N.

Vaším úkolem bude v určitém časovém limitu překonat úroveň plnou pastí a nástrah. První věc, kterou musíte udělat, je dostat se k ovladači dveří do další úrovně a otevřít je. Poté se co nejrychleji dostat k nim a přejít do další úrovně. Cestu vám zkříží nejenom vysoké zdi, ale i miny nastražené v okolí a ostražité hlídky. Na některé úrovně je potřeba více času, než vám bylo přiděleno, proto se musíte vydat sesbírat žluté gemy, které navýší váš časový limit.

Ve hře budete překonávat kolem sta úrovní se stupňující se obtížností. Hra je v pozdějších fázích opravdu složitá a bude od vás vyžadovat nejenom logické myšlení, ale i rychlé reflexy a rozhodnost.

Titul oplývá zajímavým grafickým zpracováním. Vše je velmi přehledné a působí trochu v retro stylu. To se o všem nedá říct o zvukové stránce, která hodně kazí celkový dojem ze hry. Zvuky zní, jako kdyby jej někdo vytáhl z prvního dílů Super Maria.

Většině hráčů bude ze začátku dělat problém krkolomné ovládání. Hrdina se při rozběhu dlouho zastavuje a chová se, jako kdyby byla země z ledu. Naučit se přesně vyskočit tam kam zamýšlíte bude chtít hodně cviku a nervů z ocele.

Pokud máte rádi výzvu a baví vás jak skákačky tak i logické hry, měli byste dát N šanci a aspoň pár úrovní se pokusit proběhnout. Těm s výbušnější povahou bych doporučuji se spíš jít projít, jinak by to mohla vaše klávesnice odnést.

 • + množství úrovní
 • + grafika
 • + variabilita úrovní
 • - Obtížnost
 • - Zvuky


Autor: Jakub Zelenka

70%
hodnocení
redakce
75%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

N
(1.3 MB)
526×

 • Operační systém: Win XP, Windows Vista, Linux, Mac OS
 • Hardware: Procesor: 400 MHz
  Operační paměť: 64 MB RAM
  Grafická paměť: 32 MB

Běháte šipkami, shiftem skáčete, hru zapauzujete klávesou P a K slouží k sebevraždě.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo