Myth War Online - válka bohů

22. 7. 2008 > FreeHry > Onlinové/MMO

Myth War Online je dalším kouskem z bezedné dílny Sky union. I když je na světě již druhý díl, první má stále dost co nabídnout. Úžasná nostalgická grafika zaujme už na první pohled. Neváhejte a pojďte si jej prohlédnout zblízka.

Myth War Online je vůbec prvním projektem vývojářského týmu Sky union, který je dnes na poli freeware onlinových her profláknutým tvůrcem. Má mnoho za sebou, a tak není divu, že při nejmenším zaujme.

Může se pochlubit zajímavým systémem boje, úžasnou grafikou a velkou svižností. Stále se však se hrou i po tolika letech vývoje nese omšelý háv stereotypu.

 

Společnost Sky Union vznikla v červnu 2005. O rok později vznikl Myth War Online a ve Sky Union se začalo pracovat na dalších projektech. V následujících letech vznikly takové kousky, jako Wonderland či Zu online. Zřejmě nejočekávanějším kouskem je Gods War, jež má být první 3D hrou od Sky Union vůbec. Snad se po třech letech vývoje brzy dočkáme vydání.

První zpuštění hry ve mně vyvolalo různé pocity. Překvapila krásná grafika, do uší vám bude hrát příjemná hudba a vy už se nemůžete dočkat, až vstoupíte do onoho kouzelného světa. Zdání vás však brzy zklame, neboť Mythwar je válkou a chaosem posetý svět, kde vás nenechají chvíli chladným.

Pohybujete se ve světě, jehož zkaženost pekelných bohů dohnala do záhuby. Nastala velká zkáza a bohy stvořené dimense se začaly proplétat. Přeživší civilizace se chopily zbraní a vyrazily bojovat proti všudypřítomné hnilobě a chaosu.

Svět sám je úžasně zpracovaný. Myth War Online kombinuje nostalgickou renderovanou grafiku s drobnými 3D prvky a výsledek vypadá úchvatně. Horší stránkou však zůstává obtížný pohyb. Po světě se pohybujete pouze klikáním myši a občas se vám stane, že si váš avatar chodí, jak chce.

Celou hrou se však nese tolik obávaný stereotyp. Tvůrci pro hráče nachystali systém petů, kdy si každá postava trénuje svého zvířecího pomocníka, územní boje a různé eventy, avšak skutečnou zábavu dlouho nezažijete. Úkoly jsou nudné a nevyhnutelné a souboje na cestách jsou někdy už vcelku otravné. Díky zabudovanému systému odměňování silnějších hráčů vám však velmi rychle pomohou dostat se nahoru.

Vesměs je Myth War Online hrou jistojistě zajímavou. Už první pohledy budily zájem, avšak celkový dojem kazí pár nesrovnalostí. Na světě je již druhý díl a na ten první, se jak se zdá, pomalu zanevřelo. Přesto však dokáže stále dobře pobavit a při nejmenším určitě stojí za vyzkoušení.

 • + nostalgická grafika
 • + hratelnost
 • - stereotyp
 • - otravné souboje


Autor: Michal Roch

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
65%
hodnocení
redakce
50%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(813.3 MB)
1208×

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista, Jiný
 • Hardware: Procesor 500 MHz
  Grafika 128 MB
  512 MB RAM

veškeré funkce ovládáte myší


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo