Mubbly Tower: UMĚNÍ POSTAVIT VĚŽ

22. 5. 2008 > FreeHry > Strategie

Určitě znáte egyptské pyramidy, řecké chrámy a nebo římské arény. Víte ale, čím se může pochlubit fiktivní starověký národ Mubbly? Ne? Pak s námi pojďte po stopách Mubbly Tower, který nás za nimi zavede!

Za devatero řekami, devatero lesy a devatero horami, žije národ Mubbly. Ten má své malé království, jehož panovník by chtěl po sobě zanechat něco obrovského. Rozhodl se proto postavit věž. Protože jako každý jiný král, chce dát světu najevo, že je silný a mocný, jeho představy nepatří mezi ty nejskromnější, ba naopak. Po celou dobu mějte na paměti, že spokojenost panovníka nesmí spadnout na bod mrazu. Pokud se mu nebude výška věže zamlouvat, stane se mrzoutem a vy jako stavitel nesplníte úkol, což znamená konec.

Plánovaný monument se vůbec nelíbí sousedům nazývajícím se Woobly, kterým je věž trnem v oku už od položení základního kamene. Na steč totiž ve stoupající síle a zvyšujícím se tempu posílají vojáky, jež mají stavbu zničit, nejlépe nenechat kámen na kameni. Když si dáte jedna a jedna dohromady, tušíte, že veliké plány krále a černé myšlenky Wooblíků nejdou skloubit dohromady, a tak se dostává na scénu boj.

Vedle starostí o stavbu se budete muset starat i o její bezpečí, což znamená, že kapitál půjde nejenom na kvádry kamene, ale také na žold pro lučištníky, boomerangisty nebo například pro obyčejné pěšáky pomáhající se zaháněním nepřítele. Stavba s tuhým bojem za zády se velmi razantně podepisuje na obsahu královské truhlice, jenž se bleskovou rychlostí vyprazdňuje. Je potřeba promyslet každý tah, zda-li bude lepší stavět nebo se bránit.

Mubbly Tower je technicky zvládnutý na jedničku. Roztomilá grafika, pestré barvy a povedené ozvučení dodávají titulu správnou atmosféru, od níž se lze jen těžko odtrhnout. Hratelnost je vyšperkovaná, bonusové módy (například nulová gravitace) jsou zábavné a minihra? Je skvělá!

Zmíněná minihra se odehrává na obrazovce rozdělené do šesti oken, které se v případě, že do něj vstoupíte, otočí. V deseti levelech si tak vyzkoušíte svou orientaci a přizpůsobivost k náhlým změnám. Těžko se to ale do detailu vysvětluje, musíte si vše vyzkoušet sami, což vám můžu jen a jen doporučit!

Hledáte-li netradiční, přesto kvalitní, odreagovačku, pak nechoďte dál. Mubbly Tower stojí za to, což dokazuje druhé místo v soutěži 621 her! Neváhejte a pomalu svou myš připravte na klik tlačítka s disketou.
 • + Grafika
 • + Hudba
 • + Hratelnost
 • + Minihra
 • - Nic závažného


Autor: Vladislav Burian

80%
hodnocení
redakce
83%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(10.7 MB)
813×

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP
 • Hardware: Procesor: 600 MHz
  Grafická karta: 64 MB
  Operační paměť: 128 MB RAM

Hlavní hra: veškeré akce se provádí myší.

Minihra: postavička se ovládá kurzorovými šipkami.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo