Mountainbike Challenge 2009 - vytáhněte horská kola

14. 6. 2009 > FreeHry > Sport/Sim

Počasí si v posledních dnech dělá doslova, co chce, takže z oblohy bez mráčku se během dvou minut může vyklubat solidní liják, což výletům na kole moc nepřeje. Naštěstí však nedávno vyšel titul MTB 2009, který vám vše vykompenzuje i s úroky!

Rad Challenge 2007, IKK Direkt Mountainbike Challenge 08 a Mountain Bike 2009. Kdo se v to má, sakra, vyznat, ptáte se? V chaosu názvů však není těžké se najít tu správnou cestu – Rad Challenge je první díl série simulátorů závodů na horských kolech, za jejichž vývojem nestojí nikdo jiný, než GreenTube – tvůrci známého Ski Challenge. IKK je druhý díl a trojici doplňuje dnes recenzovaný benjamínek s číslovkou 2009 na konci. Kdo z těchto tří je ale nejlepší?

Mountainbike Challenge 2009 se od svých předchůdců nijak neliší. Na výběr máte ze čtyř typů závodů (v době psaní tohoto textu však fungují jen první dvě) rozmístěných různě po Evropě. Někomu se to může zdát málo, navíc závod vám zabere něco kolem tří minutek, nicméně stereotypu se rozhodně nemusíte obávat.  Tratě jsou totiž vcelku různorodé, narazíte zde na skokánky, prudké zatáčky, rychlé sjezdy a mnohé další, přičemž vypilovat jejich nejideálnější projetí vám zabere klidně i několik dní a bavit se přitom budete královsky. Samozřejmě se nevyhnete ani pádům, které občas dokážou pěkně naštvat, na druhou stranu je jízdní model povedený a působí realisticky, za což nelze než zvednout palec nahoru.


Hra nabízí singleplayer i režim pro více hráčů, přičemž v siglu si můžete všechno odjet nanečisto a naučit se sjíždět zrádné úseky tratě, kdežto multiplayer nabízí soupeření s ostatními virtuálními jezdci z celého světa. Stačí jen zajet kvalifikační čas a dostat se tak do hlavního závodu, jenž probíhá vždycky v určitý čas. Na to, abyste se dostali mezi ty úplně nejlepší, však bude třeba velmi tvrdý trénink a neméně vhod přijde i pořádná dávka štěstí.

Grafické zpracování se tradičně drží na velmi vysoké úrovni, zvláště detaily jezde jsou výtečné. Celkový dojem ale kazí lepenkové publikum a některé části tratě, které působí nedodělaným dojmem, skoro mám až pocit, že je tvůrci přišívali horkou jehlou minutu po dvanácté.  Hudební doprovod se malinko ztrácí v závodním povyku, avšak z těch útržků co jdou slyšet, se dá usoudit, že ani ten se nemá za co stydět.

Mountainbike Challenge 2009 si se svými předchůdci v ničem nezadá.  Dost možná se jedná o vůbec nejlepší díl z celé série, díky čemuž titul stojí za pozornost i lidem, jejichž největší sportovní úspěch je převalit se z jednoho boku na druhý.  Nebojíte-li se hájit barvy České republiky (nebo jiné země z výběru, což snad ale nikdo kromě slovenských čtenářů a cizinců neudělá) v mezinárodní konkurenci, lepší možnost nenajdete.

 

  • + Hezká grafika
  • + Skvělá hratelnost
  • + Jízdní model
  • + Multiplayer
  • + Různorodé trat
  • + Zábava
  • - Pár grafických neodělávek


Autor: Kristýna Nováková

92%
hodnocení
redakce
79%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

Jezdíte pomocí šipek.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo