Mountainbike Challenge 10 - to bude jííízda

18. 6. 2010 > FreeHry > Sport/Sim

Jeden z nejoblíbenějších sportovních titulů je po roce opět mezi námi. Čeká na vás příjemně zpracovaný sjezd na kole. Autorem jsou tradičně lidé z rakouského seskupení Greentube. O co se jedná? Přeci o nový Mountainbike Challenge 10!

Jsme již o více než pět let starší od doby, kdy světlo světa spatřila první hra od rakouských vývojářů z GreenTube. Od té doby, co vyšel první ročník již legendárních Ski Challenge, jsme se dočkali zpracování i jiných sportovních odvětví. A až na úplné výjimky neméně dobře! Dnes vám přinášíme jeden z oblíbenějších titulů - Mountainbike Challenge 10. A na freewarovém pojetí, ač se zde tradičně objevují bannery reklamních subjektů, nic nemění!

Již před instalací hry jsme se trošku obávali, zda-li od minulého ročníku, ač byl velice kvalitní, došlo k výraznějším změnám. Po několika okamžicích jsme si museli oddychnout. Ač změny nejsou velikého rázu, grafické zpracování a technický model je opět o něco lepší. Tudíž hned zprvu příjemné překvapení. Co se týká herního konceptu, tam jsou novinky minimální, prakticky žádné. Opět očekávejte model s možností hry offline, pro trénink a hráče bez internetu, i online, kde se můžete na základě svých najetých časů střetnout s hráči z celého světa. 

Samotné hraní je kvalitním simulátorem, i když jsou občasně patrny arkádové prvky. Nic to však nemění na tom, že je vyjetí ze startu, ostré strouhání zatáček v co možná nejvyšší rychlosti a svištění strmě dolů nadmíru zábavné. Mnoho minut, možná i hodin, budete trávit ve snaze urvat co nejlepší čas. Zábavné je i ježdění proti kamarádům, kdy se snažíte předjet soupeře na trati, jenž simuluje váš předchozí nejlepší čas. 

Jeden sešup z kopce vám nezabere více jak čtyři minuty, tedy pokud nejste úplně leví nebo to neděláte naschvál. Tratě jsou rozmanité se specifickými prvky. Užijete si dostatek kopečků, ostrých zatáček, rovinek i nakloněných plošin. Grafika je tradičně provedena 3D, kvalitní textury a okolí je samozřejmostí. Zvuková část je spíše chvalitebná.  

Ve výsledku se jedná až na situace, při nichž se střetnete s trochu prapodivnou kolizí, další kvalitní pokračování titulu od Greentube. Pokud imponujete sjezdům na kole, pak neváhejte, stahujte a hrajte!

 • + Online/Offline hra
 • + Vylepšená grafika
 • + Hratelnost
 • - Občasně chybující kolize


Autor: Vladislav Burian

 • Lite - Lite verze je osekaná verze dané aplikace. Nejedná se sice o „plnohodnotnou“ demoverzi bez řady omezení, ale svým způsobem nejde ani o plnou verzi.
85%
hodnocení
redakce
57%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 2100 MHz
  Grafická karta: 256 MB
  Operační paměť: 512 MB

Hra se ovládá šipkami.


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo