Motoracing - START!

18. 8. 2009 > FreeHry > Sport/Sim

Znáte ten pocit, když jedete na motorce a kolem vás se jako rozmazaná šmouha míhá okolní krajina? Pokud ne, tak pro vás máme způsob, jak si tento jedinečný pocit užít zadarmo a bez rizika zranění. Vyzkoušejte zbrusu novou hru Motoracing!

Pakliže vám Motoracing něco připomíná, nemýlíte se. Hra pochází ze stejné vývojařské stáje jako nedávno recenzované závody čtyřkolek v AVT Quadro Racing, tedy od společnosti GameTop. Poučili se tvůrci z minulých chyb a naservírují vám tak po dlouhé době konečně pořádné motocyklové závody? Nebo je všechno při starém a vy dostanete sic na zlatém podnose, ale jinak nepříliš vábnou zábavu? Odpovědi nejen na tyto otázky dostanete v následujícím textu.

Motoracing nabízí mód rychlého závodu a kariéru, přičemž druhá jmenovaná možnost logicky nabízí daleko větší herní vyžití. V módu kariéry se závodí ve všech čtyřech ročních období  - v každém na vás čeká šestice závodů, ve kterých musíte pro odemčení dalšího dojet na stupních vítězů. A věřte, že to občas bude doslova nadlidský úkol. Jednotlivé tratě jsou poměrně dobře designovány, celkový dojem z nich bohužel kazí celková nepřehlednost terénu, kdy přes stromy například neuvidíte další zatáčku.

Co se týče chování motorky, to také není nejlepší, častokrát se vám stane, že zavadíte kolem o nějaký neviditelný hrbolek na trati a s neovladatelnou motorkou narazíte do stromu. Ovládání je vůbec docela obtížné, protože motorka se chová jako pes puštěný z řetězu, a tak se připravte na to, že se minimálně několik prvních závodů budete co chvíli zvedat ze země.

Umělá inteligence vašich protivníků není o moc lepší než v případě AVT Quadro Racing, ovšem do karet jim nahrává právě zmíněná nepřehlednost terénu, kvůli které si nemalou část závodu vyválíte v trávě. S trochou snahy a pořádnou várkou štěstí se dá na nevyšší příčky dosáhnout, i pokud máte kolo před konce půl tratě ztrátu, avšak to se vám moc často nepoštěstí.

Kromě vítězství v závodech sbíráte ještě body, a to za provedené skoky a další skopičinky, mezi nimiž vyčnívá možnost kopnout do projíždějícího soupeře. Platí to samozřejmě i obráceně, ovšem daleko častěji do vás budou ostatní narážet, než aby kopali (a navíc se ještě mnohokrát ani netrefí). Jakmile nasbíráte dostatek bodů na upgrade, bude vám nabídnuto, jakou část své motorky chcete upravit.

Grafické zpracování přináší pěkné efekty a první pohled vypadá hezky, ale jen do chvíle, že zjistíte, že právě díky těm hezkým efektům, kdy se vám všechno kolem vás rozmaže, ztratíte pojem o orientaci a v drtivé většině případů vystřihnete krásný přelet přes řidítka, když narazíte do vynořivšího se okraje zdi. Čest audiovizuálnímu zpracování tak alespoň malinko zachraňuje hudební doprovod.

Motoracing je rozporuplný titul. Kdyby bylo lépe vyřešeno chování motocyklu, tratě byly přehlednější a umělá inteligence mazanější, bylo by to jen dobře. Bohužel, GameTop se ze svých několik měsíců starých chyb nepoučil a opět vydal na svět nehotový polotovar.

 • + Zpracování
 • + Režim kariéry
 • + Čtyři roční období
 • + Akční závody
 • - Chování motorky
 • - Nepřehledné
 • - HW nároky


Autor: Kristýna Nováková

70%
hodnocení
redakce
63%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(23 MB)
626×

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 1.5 GHz
  Operační paměť: 1 GB RAM
  Grafická karta: 256 MB

Jezdíte šipkami, klávesy W a Q slouží ke kopnutí.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo