Moto Geeks – je libo motorku?

26. 9. 2008 > FreeHry > Sport/Sim

Znáte to – čekáte na startovním roštu a pěkná slečna vedle vás drží slunečník, aby vám nepražilo do obličeje. Během chvíle adrenalin drasticky stoupá a červená světla nakonec zhasnou. Bylo odstartováno! I hráče simulátoru Moto Geeks čeká nelítostný souboj o vavřínový věnec.

Když už se na monitory našich miláčků dostane nějaká závodní hra, většinou se v ní prohání čtyřkolé závoďáky. Nyní mohou zaplesat i fanoušci jednostopých strojů, jelikož přichází freeware hra Moto Geeks.


V ní se podíváme sice jen na asfaltové povrchy, ale nebude se jednat o klasické okruhové závody, nýbrž o jakousi časovku. Úkolem tedy bude projet ve stanoveném čase jednu z deseti tratí a pokud možno porazit všechny soupeře – nejdůležitější je vůbec dojet. Pokud limit vyprší, máte možnost pustit se do závodu znovu od začátku, ale se ztrátou jednoho života. Ten se odečítá také při srážce se soupeřem nebo nárazem do bariéry. Je dost zajímavé, že pokud závodník přeletí přes řídítka například kvůli smyku z brzdění, tak se život neodebírá. Na různých místech trati narazíte také na bonusový život a extra body k závěrečnému skóre.
Ačkoli se jedná o arkádu jako řemen, chování motocyklů je vzhledem k možnostem dobré a rozdíly mezi jednotlivými stroji opravdu pocítíte; například při klopení do zatáček, které vypadá opravdu skutečně. Příjemně překvapila také AI soupeřů, kteří reagují na vzniklé situace a snaží se vyhnout hromadnému karambolu.


Hra nabízí jen pohled seshora, a tak je i grafika celkově chudší. Zpracování jednotlivých motorek nebo jezdců je ještě dobré, ale okolí trati je opravdu nudné a stále stejné. Ze stereotypu moc nevybočuje ani hudba na pozadí, která doprovází již tak průměrné zvuky.


Závody Moto Geeks jsou jistě příjemným zpestřením freeware scény, jelikož se na ní s motorkami příliš nepotkáme. Nabízí mnoho strojů, které se výrazně liší ve svých vlastnostech, a hlavně spoustu zábavy. A o to přece jde.

 • + zábava
 • + chuť zlepšovat se
 • + AI soupeřů
 • - grafika
 • - časem možný stereotyp


Autor: Jan Pillár

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
60%
hodnocení
redakce
58%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(3.5 MB)
2441×

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 266 MHz
  Operační paměť: 64 MB RAM
  Grafická paměť: 8 MB

Motorku ovládáte pomocí kurzorových šipek, mezerník pro prudké brzdění. P pro pausu, Esc pro vyvolání menu, F12 pro minimalizaci na lištu, ALT+Enter pro přepnutí do/z fullscreenu.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo