Moscow Billiards - mistr žánru

3. 12. 2009 > FreeHry > Sport/Sim

Uprostřed zapadlé hospůdky se schází několik pánů. Všichni nosí úhledně vyžehlená saka a pokořují. Všichni mají jedno společné, hrají totiž kulečník. Takže si laskavě upravte kravatu, naleštěte tágo a vstupte do světa hospodské zábavy.

Moscow Billiards vyšel pod hlavičkou serveru MyPlayCity.com. Jak už název napovídá, tento titul v sobě kombinuje pravidla moskevského kulečníku. A nejen jeho. Mistrovský šťouch můžete trénovat v několika odnožích tohoto "sportu". Základní hra obsahuje anglický, americký a samozřejmě moskevský způsob hry. Pro zpestření hry slouží výběr stolu. Kromě tradičního čtyřhranného, zde najdeme i trojúhelníky nebo křížový stůl.

Zahrát si můžete, buď proti počítači, nebo s živým hráčem. Vítaná je možnost tréninku a výběr obtížnosti. Umělá inteligence příjemně překvapila a i na nejnižší obtížnost se snaží hrát chytře. Akorát kamera poměrně zadrhává, leckdy si odskočila úplně jinam a jako by zapomněla snímat dění na stole. 

Po technické stránce se jedná o povedený titul. Vše je ztvárněno kompletně ve 3D s povedenými modely. Textury jsou krapet rozmazané, nicméně to není tolik na škodu. Hudba spolu se zvukem, se nese v tradičním duchu, znamenitě dokresluje atmosféru a náraz koulí zní tak, jak má znít. Herní možnosti jsou vskutku nevídané. Před každou hrou si budete moct nastavit tolik parametrů, až se vám z toho kebule zatočí.

Moscow Billiards je povedený zástupce menšinových sportů. Nabízí hned několik odnoží kulečníku spolu a s vydařenou umělou inteligencí tvoří vskutku výborný kousek. Jediné vrásky na čele dělá kamera, která občas zaškobrtne. Také zhruba půlminutová reklama, již musíte zhlédnout před spuštěním hry, není zrovna dobrý tah. 

 • + Obrovské možnosti
 • + Povedená fyzika
 • + Technické zpracování
 • - Reklama
 • - Neposedná kamera


Autor: Filip Štochl

80%
hodnocení
redakce
25%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: CPU: 600Mhz
  Grafická karta: 32MB
  Paměť RAM: 256MB

Hra se ovládá kompletně myší. Klávesa A slouží pro změnu kamery.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo