Morals: KORUPCE A LŽI

18. 11. 2006 > FreeHry > Strategie

Jste přesvědčeni o tom, že u soudů pracují jen podvodníci a lháři? Podobný názor zastává zřejmě i autoři hry Morals, a tak se díky dnešnímu dílku podíváte na toto diskutabilní téma s patřičně cynickým nadhledem. Takže prosím – úplatky čekají jen na vás. Berte je plnými hrstmi.

Vlastně bych neměl říkat, že úplatky čekají na vás, není to tak docela pravda. Peníze totiž získávají běžní soudci ze zadupaných lidí. Eh, pardon, jinak. Vy jako hráči představujete ve hře boží botu (něco jako boží ruka, ale nemá to takové možnosti). Ta si za cíl klade ušlapat lidi s určitými názory, jež se následně s jejich penězi přenesou k soudci, který celou scénu sleduje. Zdánlivě lehké úkoly však bývají téměř vždy doprovázeny nějakým háčkem, v Morals tomu není jinak. Duše každého mrtvého člověka postoupí do vyšší vrstvy, kde si ji odchytí buď dobro nebo zlo. A ano, tušíte správně, čertíci nesmí mít pocit, že andělíkům nadržujete, a stejně tak se chudáčci dobráčci nesmí cítit ukřivděně. Porušíte jedno z těchto pravidel - hasta la vista, bejby, game over. Úkolů máte tudíž několik. Jednak nacpat ruky zákona penězi tak, že jim rupne hlava (a to doslova), a zároveň udržovat poměr dobro zlo v tak nějak vyváženém stavu.

Jestliže ale mám něco vychválit, tak je to rozhodně technické zpracování. Už menu, ač vám toho příliš nenabídne, má svou atmosféru (zdá se to nemožné, ale je to tak). Ve hře samotné to je podobné – podmanivá hudba, výkřiky lidí, osobitá grafika… těžko se to popisuje, musíte to vidět v pohybu. Díky tomuto si Morals budu rozhodně pamatovat.

Toto jsou má závěrečná slova a vy sami se musíte rozhodnout, zda-li vám to za těch deset megabajtů stojí. Pokud nic jiného, tak si vás podmaní alespoň zpracování. Já se u hry poměrně slušně a bavil, a vzhledem k tomu, že se mi nestává příliš často, abych na freeware titul myslel ještě hodinu po dopsání recenze, uděluji rovných osmdesát procent.


Autor: Filip Vondrášek

  • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
80%
hodnocení
redakce
0%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(9.1 MB)
1157×

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 400 MHz
    Operační paměť: 128 MB
    Grafická karta: 16 MB

Šipkami doleva a doprava pohybujete botou. Následným držením šipky dolů a stisknutím mezerníku docílíte dupnutí.


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo