Missile Storm

11. 9. 2002 > FreeHry > Strategie

Missile Command na osmibitových počítačích byl nezapomenutelnou hrou, která ještě dnes inspiruje freeware vývojáře ke tvorbě klonů. Missile Storm je ovšem ve své kategorii výjimečný, protože nabízí i skvělou grafiku a ozvučení.

Když budeme pátrat po kořenech Missile Storm, dojdeme přes jiné podobné freewarovky jako Penguin Command nebo ACM Command až k prapůvodní Missile Command na Atari. Jednalo se o jednoduchou akční hru s taktickými prvky, která oslnila svým nápadem a originalitou. O čem že Missile Command a potažmo i Missile Storm je?

Ve spodní části obrazovky máme město. To je třeba chránit, což se děje s pomocí jednoho až tří (to se v jednotlivých klonech různí) děl, která vystřelují pomalu letící rakety, které musíte vždy v pravý okamžik vystřelit, aby se střetly s přilétajícími bombami a tím je zneškodnily. Toť vše, ale bohatě to stačí...

V Missile Storm máme jen jedno dělo (či spíše raketomet) uprostřed obrazovky, zásobu stovky raket a příkaz vždy po určitý čas udržet město, které se rozkládá ve spodní části obrazovky okolo nás, v neporušeném stavu. Ovšem musíme si dávat pozor, protože z horní části monitoru se snášejí ošklivé červené rakety ve velkých počtech. My můžeme vystřelit naráz šest raket, pak musíme nabít. Výstřel probíhá tak, že klikneme levým myšítkem kamkoli do vzduchu a tam se udělá křížek. Když k němu raketa, která je zároveň vámi vypuštěna, dorazí, vybuchne a nachází-li se zrovna v blízkosti červená raketa, zničí ji tento výbuch také. Je tedy třeba předvídat trakejktorie všech útočících raket a včas jim do cesty zaslat svůj "dáreček" - to je onen taktický prvek v jinak akční hře.

Missile Storm se skládá z nekonečného počtu po sobě jdoucích úrovní, kdy se neustále zvyšuje časový limit a počet raket, které na vaše město útočí. To se přenáší do další úrovně, takže pokud vám v páté zničí jeden mrakodrap, budete ho mít v šesté i sedmé stále v troskách. Naštěstí však do každého levelu dostanete novou sadu stovky raket. Aby hra nebyla tak monotónní, zařadili autoři příjemný prvek střídání denní doby - jednou tedy střílíte za jasného dne, jindy se celá akce odehrává v noci. Plynulý přechod mezi světlem a tmou udělali tvůrci velice pěkně a jde o příjemné zpestření. Hra si stereotypní stále je, ale díky tomuto je faktor monotónnosti přeci jen menší.

Grafika vypadá opravdu profesionálně a doslova hýří efekty, což vůbec není na škodu, ke všemu vám navíc hraje pěkná hudba. Celkově se tedy dá Missile Storm označit za technicky perfektně zvládnutý klon klasické akčně-strategické hry, který vás bude po určitou dobu velice slušně bavit.


Autor: Speciál

  • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
79%
hodnocení
redakce
0%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(4.2 MB)
1773×

screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo