Mirage – vzrušující fantasmagorie

27. 7. 2010 > FreeHry > EGP

Vítr. Je všude kolem nás, uvádí věci do pohybu, někomu dává vytouženou svobodu. Vyzkoušejte si jaké to je – být unášen větrem.

Mirage je experimentální počin, který na nezávislé scéně nemá obdoby. Hráč se v něm zhostí několika vznášejících se střepů, s nimiž musí proletět mysteriózním světem dávajícím vzpomenout na filmy Terryho Gilliama. A aby to neměl tak jednoduché, nesmí skelné úlomky rozbít, jinak jeho putování končí.

Tvrdit o herním světu v Mirage, že je bezpečný, je jako tvrdit o DarthVaderovi, že je bojovník za dobro. Krom přírodních překážek tu narazíte i na nepřátele. Nemusím snad dodávat, že je neuvidíte zrovna rádi, natož abyste s nimi navázali bližší kontakt. On takový komár v nadživotní velikosti, jenž tuze rád exploduje vedle vás, vás nejednou srazí na kolena. No nic, nebývá než nahrát poslední uloženou pozici a zkusit to znova. Naštěstí tu funguje poměrně inteligentní systém checkpointů, který vás ve většině případů zachrání od vznikající frustrace.

Není třeba si nalhávat fakt, že za téměř dokonalý a snový svět nemůže grafická stránka. Protože může. Engine Unity 3D je jednoduše nádherný. Všechny světy a tajemná zákoutí, jež hra vesele střídá, zpracovává na jedničku. Je jedno, jestli zrovna prolétáváte tajemnou jeskyní plnou svítících houbiček, či letíte nad pouštními rozvalinami antického města, vždy to vypadá dokonale. Vždy se na to krásně kouká. Tomu všemu sekunduje hudba, která parádně dokresluje atmosféru. A o atmosféru tu jde především.

Mirage není ani tak hra, jako spíše zážitek. Na roj létajících střepů budete vzpomínat ještě hodně dlouho. I když jako hra v některých ohledech strádá a sfouknout se dá za cca dvacet minut, zážitek je to parádní. Tak proč jej nezažít?

 • + pečlivě vykreslený svět
 • + grafika
 • + hudební doprovod
 • + checkpointy
 • - velice krátké
 • - HW náročné


Autor: Filip Štochl

80%
hodnocení
redakce
0%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(108 MB)
491×

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista, Mac OS
 • Hardware: CPU: 3 Ghz
  RAM: 1 GB
  Graf. karta: 128 MB

Pohyb pomocí kláves W, S, A, D. Útok stisknutím levého tlačítka myši.

* hra podporuje ovladač z Xboxu 360


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo