Mineral Miner: TĚŽBA SUROVIN

15. 6. 2006 > FreeHry > Strategie

Co vzejde z toho, pakliže se zkombinuje strategie s jízdním simulátorem? Přeci Mineral Miner! Hra, která nápadně připomíná legendrání Dune, v niž musíte těžit nerostné suroviny a zdokonalovat svoji malou prosperující „společnost“.

Nevím proč, ale při spuštění mi Mineral Miner z nějakého důvodu připomněl staroučký skvost Dune 2. Ta léta jsou sice dávno pryč, jenže zapomenout se nedá. Dostanete do role jakéhosi vůdce malinkaté těžební společnosti, jež má k dispozici jedno auto. Úkol je prostý – vytěžit požadovaný počet surovin nacházejících se na mapě a přitom bráni své stanovisko vší možnou silou.

Trvalo mi chvíli, než jsem prokouknul princip, na němž hra běží, ale poté už následovala jen dlouhodobá zábava, od které jsem se nemohl odtrhnout. Pojetí je sice jednoduché, ale má své kouzlo. Na mapě, a to jak v jednotlivé, tak i kampani, se po čase a na určitou dobu objevují suroviny, jež by bylo třeba vytěžit. Dosáhnout toho lze za pomoci vámi ovládaného stroje, jenž dokáže pojmout určitý počet těžených nerostů a které je třeba poté odevzdat na základně. Za utržené peníze si poté můžete jednak opravit vozidlo, také jej zdokonalit za lepší a výkonnější, a nebo například koupit palivo nutné k jeho provozu. Na právě zmíněnou složku je třeba myslet obzvláště bedlivě, neboť jakmile dosáhne číslice u kolonky „Fuel“, zobrazená nad vozidlem, k nule, jízda se stane utrpením. Rychlost v tu ránu spadne k nutnému minimu a stáváte se proto lehkou kořistí nepřátelům.

Co bych mohl nejvíce hře vytknout je grafické zpracování. Představoval bych si jej troškou živější. I když se asi autoři snažili navázat k legendě Dune, na dnešní dobu zraky rozhodně neošálí. Podobně charakterizovat bych mohl zvuky a hudbu, i když pravda – skladba (skladby?) hrající do pozadí na druhou stranu k průměru hravě dosáhnou.

Dokonalé však není vše. I Mineral Miner má své mouchy, ale jeho přednost tkví zejména v návykové hratelnost. Nezkusit si jej proto by bylo špatnou volbu, tudíž stažení jen a jen doporučuji.


Autor: David Marák

77%
hodnocení
redakce
45%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(4.1 MB)
1309×

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 400 MHz
    Operační paměť: 64 MB
    Grafická karta: 4 MB

Co se týče toho nejdůležitějšího ovládání, pro jízdu postačí k řízení vozidla standardně šipky a jakmile budete chtít započít těžbu surovin, stiskněte SHIFT.


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo