Migration of Civilisations: ORIGINÁLNÍ RTS?

27. 1. 2007 > FreeHry > Strategie

Píše se rok 2153. Vaše civilizace byla napadena na domovské planetě Gagoros silnou Gedanoranskou jednotkou HX-200. Úkol, který vám byl zadán, je zneškodnit protivníka a získat si tak vlastní právo na existenci...

Hra od počátečního klišé příběhu až ke zpracování působí velice podivně. Nemám rád sci-fi, ať už v jakékoli formě (herní, literární, filmové), kde na vás autoři hned vybafnou se spoustou zbytečných mimozemských názvů ras a jejich domovských planet. Těch ras (civilizací) je tu 10 (nechtějte, abych je vyjmenoval!).

 

 

Docela oceňuji, že se autoři pustili do vlastního pojetí zaběhnutého žánru real-time strategií, ale nemohu přehlédnout hrubé nedostatky už v samotné hratelnosti a principech hry. Od začátku jste postaveni před velkou neznámou, jak se to vlastně hraje? Vidíte jakési UFO a budovy města. Zjišťujete, že hlavní jedinou jednotkou je tu právě UFO. S tou se můžete pohybovat, útočit na jiné UFA. Pak zde stavíte budovy, které si můžete vylepšovat. Ty slouží jak např. k obraně města, nebo podpoře UFA. Dlouho mi trvalo např. přijít jen na to, že pro doplnění útočných střel UFA je třeba přiletět nad postavený hangár a tam se teprve objeví požadované ikonky.

 

 

Migration of Civilisations není vyloženě špatnou hrou, jen se autoři v touze po originalitě dopustili hrubých chyb a jejich dílko se tak stává krkolomně hratelným výtvorem a dalo by se říci i nudným (k tomu nepřispívá ani přinejlepším průměrné grafické zpracování a už vůbec ne příšerná hudba, kterou je lépe hned vypnout).

 

 

 

 

 


Autor: Robert Libsansky

  • Lite - Lite verze je osekaná verze dané aplikace. Nejedná se sice o „plnohodnotnou“ demoverzi bez řady omezení, ale svým způsobem nejde ani o plnou verzi.
40%
hodnocení
redakce
0%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 400 MHz
    Operační paměť: 64 MB
    Grafická karta: 16 MB

Kurzor myši.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo