Mercedes CLC Dream Test Drive - mercedes zadarmo

5. 1. 2009 > FreeHry > Sport/Sim

Jedno moudré přísloví praví, že není všechno zlato, co se třpytí. A platí to i u počítačů a herní scény jakbysmet. Pohodlně se usaďte, opevněte nervy, chytněte volant a projeďte se v Mercedes CLC Dream Test Drive! Jízda poklidným Londýnem právě začíná.

Asi nikdo by nepohrdl rychlým a drahým autem, ale kolika z nás se poštěstí si ho jednou dopřát? Možná že to napadlo i tvůrce dnes recenzované hry, kteří vám připravili svezení luxusním vozem, a to za pouhou jednu stovku přenesených MB. Jenomže to by v tom byl čert, kdyby to nemělo nějaký háček.

Tento závodní titul je zasazen do velmi zajímavých lokací v ulicích Londýna, takže se projedete například kolem Big Benu nebo po Tower Bridge. Nechybí ani noční závody, které jsou příjemným zpestřením zbylých tratí. Je docela škoda, že lokace jsou k dispozici jen čtyři, ale i tak se jen tak neomrzí. Silnice můžete brázdit jen s jediným vozem, ovšem je tu alespoň možnost vybrat si barvu a druh kol.
U pořádné závodní hry je kromě jednotlivých tratí důležitý především jízdní model a chování vozů. To je bohužel jedním z kamenů úrazu a muškou - v tomto případě pořádnou masařkou. Nevím, jestli se na jízdních vlastnostech vůbec výrazněji pracovalo, nicméně každopádně to nejde moc poznat. Asi nejhorší je zatáčení, kdy musíte téměř zastavit, abyste donutili auto vytočit tu protivnou pravoúhlou zatáčku (kterých je mimochodem většina). Aby toho nebylo málo, chovají se vozy skoro jako z papíru, takže když se vyskytne nějaký skokánek, tak počítejte se slušným letem.

Naopak vyzdvihnout musím grafickou stránku, jež je opravdu na dobré úrovni. Slušné je jak zpracování všech vozů na trati, tak i okolního města a jeho památek. Naštěstí chybí zničitelnost a poškození vozidel. Pochvalu si zaslouží také částečná interakce s prostředím. Zvuky pak již jen dotvářejí příjemný dojem z vizuálního zpracování.

Na první pohled vypadá Mercedes CLC Dream Test Drive jako opravdu kvalitní hra, ale to jen do doby, než spustíte první závod. Pak se totiž naplno projeví jízdní vlastnosti a jejich nedostatky a je jen na hráči, zda mu budou vadit, nebo ne. Na mém PC se díky nim - i přes slušné zpracování a zajímavé tratě - hra dlouho neohřála. Dáte jí šanci vy?
 • + skvělá grafika
 • + Londýn
 • + zpracování okolí
 • - jízdní model
 • - zatáčení
 • - ještě jednou jízdní model


Autor: Jan Pillár

65%
hodnocení
redakce
52%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 1,5 GHz
  Operační pamět: 512 MB RAM
  Grafická paměť: 64 MB

Ovládání lze přenastavit. Standardně kurzorové šipky pro ovládání vozu, mezerník pro ruční brzdu, C pro změnu kamery, B pro pohled zepředu a L pro rozsvícení/zhasnutí světel. Esc pro pauzu.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo