Medieval Clash

18. 3. 2005 > FreeHry > Strategie

A je to tu. Středověk se vrací. Ostré meče, tvrdé štíty, rychlí jezdci na koních a hlavně dva znepřátelené hrady, které proti sobě využijí jakékoliv dostupné prostředky, aby zlikvidovali jeden druhého. To je Medieval Clash. Válka v plném proudu!

Hned v úvodu bylo řečeno prakticky vše. Sami ale jistě uznáte, že to bylo opravdu převelice zestručněné.

Je rok 1387. V nekonečných lesích jihovýchodního Estonska je krásné zelené údolí, které bylo nazváno Údolím míru. Někteří lidé ho ale nazvali Údolím peněz. A nebylo to bezdůvodně. Rostly tam totiž velmi vzácné stromy, které byli vhodné pro stavbu domů a lodí. A protože tyto stromy rostly opravdu rychle, dal se získat při prodeji domů a lodí velice slušný obnos peněz. Ovšem Estonci zcela jistě nepočítali s tím, že na druhé straně údolí se objeví šlechtici z Lotyšska a začnou tam zakládat svoji vlastní osadu. To se pochopitelně nelíbilo ani jedné ze stran. Obě si postavili svou vlastní pevnost a jistě nikdo z nesvářených národů nedá natolik cennou půdu do pařátů protivníka jen tak.

Jak je už z výše uvedeného textu asi patrné, dostanete do svých rukou estonské bojovníky. Při spuštění možná nebudete úplně vědět co dělat. Po chvíli však sami nepochybně zjistíte, že ovládání je velmi jednoduché. To sice ano, ale už to tak neplatí v případě jeho provedení v praxi a přesného načasování proti nepříteli. O co že se tedy jedná?

Každá ze stran má svůj hrad (chcete-li tak pevnost) a vaším úkolem je hned na začátku vysílat poslušné dřevorubce pro vzrostlé rychlorostoucí stromy. Za každou borovici, či lípu dostanete jistý obnos peněz (cca 25). A teď teprve přichází na řadu vaše vytříbená taktika a strategie. Máte totiž možnost koupit to, co vám vaše daná finanční situace dovoluje. A je tedy na vás, jestli dáte přednost šetření a počkáte si na ničivý (ale drahý) katapult, či kanón, který při troše štěstí nenechá soupeřův hrad ani trochu v klidu nebo si koupíte levnějšího jezdce, jenž zcela jistě pročistí údolí od protivných protivníkových dřevorubců a navíc ještě citelně poškodí lotyšský hrad.

Nejen vy ale máte možnost stavět obranné hradby na vaší základně, či vysílat bojovníky v plné zbroji. I Lotyši jsou nevyzpytatelní a nenechají sebou cloumat. Často proti vám nasadí rytíře ve chvíli, kdy nemáte ani kroon (současná estonská měna - pozn. recenzenta) a pozabíjí vaše nebohé dřevorubce, kteří se pro vás zrovna snažili vydělat nějaký ten halíř…

Abych to tedy shrnul. Posíláte dřevorubce na téměř jistou smrt a když se jim náhodou podaří dovést zpátky nějaký ten kmen, dostanete peníze, za které si koupíte bojovníky. Ti poničí nepřátelský hrad, aby se nepřátelské dělostřelectvo nedočkalo takové slávy ve svém domovském prostředí…

A teď konečně k technické stránce věci. Ta není popravdě nic moc, ale alespoň na grafiku se dá velice brzy přivyknout. Hudba je bohužel jen v menu a zvuky jsou prostě zvukové a v dnešních freeware poměrech se na nich nedá skoro co zkazit. Hratelnost je ale mnohem lepší a i když porážka nepřítele trvá poměrně dost dlouho, bude vás Medieval Clash nejspíše držet u židle až do konce. Pokud vás tedy nevyruší něco opravdu důležitého…


Autor: Daniel Patras

  • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
79%
hodnocení
redakce
93%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

screenshot screenshot screenshot
pocitadlo