Mayan Maze - pobijte barevné hady

7. 11. 2008 > FreeHry > Arkády

Bomba! Tak tohle zná snad každý. Co vám říka známá hříčka Zuma? Jestli patříte mezi její fanoušky, jistě vás ničím zvláštním nepřekvapím, ale jestli stalé nevíte nebo se chcete dozvědět něco navíc, je pro vás určena následující recenze na Mayan Maze.

Jak se zdá, tak i bájní Aztékové a Mayové našli cestu a prokopali se do herní podoby. I když se zde autor zaměřil v první řadě na kmen Mayů, velké rozdíly mezi těmito svazy nemusíme hledat. Úkol je jako v každé Zumě stejný. Což znamená zbavit se nejrychleji vykukujících barevných kuliček. K tomu, abyste všechny tyto nežádoucí předměty mohli odstranit, slouží pohyblivá věcička ve spodní liště, která se podél celé její délky může hýbat. Vždy se objeví nějak zbarvená kulička a pak s ní stačí jen vystřelit do stejně barevného kousku hada, jenž se ze všech koulí vytvoří.

 

Samozřejmě celou dobu sbíráte bonusy a znaky, díky nimž máte lepší možnosti zničení všech kulatých nepřátel. Kromě toho také získáváte penízky, za něž si potom smíte v obchodě Mayů zakoupit nějakou tu bombu nebo dokonce i drahocenný život.

 

Avšak zničit korálkového hada nebude jen tak jednoduché. V první řadě nikdy nebudete ničit jen jednoho. Někdy se vám může stát, že ještě nebudete mít zneškodněného prvního protivníka a povalí se za ním další. Ale nemusíte mít žádný strach. Bonusů je vskutku dostatek. Od duhových míčků, jimiž zlikvidujete jakoukoli barvu až po pomocníky, co zastaví pohybujícího se hada.

 

Grafickou stránku považuji za velmi dobrou. Krásně zpracované kameny z dob Mayů a Aztéků nádherně doplňují atmosféru celé záležitosti. Hratelnost je opravdu výborná. Hlavní rysy Zumy zůstaly zachovány. Mohu jen doporučit. Snad se vám podaří zničit vašeho duhového nepřítele dříve než zničí on vás. Teď už můžete jen stahovat.

 • + Grafika
 • + Hratelnost
 • + Jednoduchost
 • + Spousta kol
 • - Nic nového


Autor: Kateřina Srostlíková

70%
hodnocení
redakce
23%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(17 MB)
1185074×

 • Operační systém: Win Me, Win 2000, Win XP
 • Hardware: Procesor: 900MHz
  Operační paměť. 256MB
  Grafická karta: 32MB

Myškou umisťujete koule na požadované místo a tím je tak i ničíte. Více netřeba.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo