Marionette - V Alenčině říši divů

9. 3. 2010 > FreeHry > Adventury

Není tomu tak dávno, co jsme vám představili demo této velmi povedené adventury. Teď její tvůrci potěšili všechny dychtivé hráče uvedením Marionette mezi freeware hry. A že to je opravdu důvod k radosti, se ostatně můžete přesvědčit sami.

I přes všechna očekávání sice Marionette nezískala místo v žebříčku nejlepších volně šiřitelných her, ale alespoň se umístila mezi nejlepšími hrami tvořenými v AGS. Jak si možná někteří pamatujete z demoverze, v této hře se stáváte mladým sochařem Martinem, který se jednoho dne ocitne v tajemném a snovém světě. Tento sen se pro něj však brzy stane noční můrou, což na vlastní kůži můžete pocítit sami. A to rozhodně víc než v demoverzi.

Příběh je rozšířen o mnoho zajímavých prostředí, kde bude vaším úkolem jako obvykle sbírat předměty, kombinovat je a snažit se pochopit, proč a jak jste se v roli Martina ocitli tam, kde právě jste.  K tomu by vám měly dopomoci dialogy, které jsou bohužel stejně jako celá hra pouze v angličtině. To je však asi jediné mínus, protože jinak se jedná skoro o mistrovské dílo. Dokonalé propracování a snová atmosféra dělá z Marionette jedinečný kousek.

Scénář je plný neočekávaných zvratů a výborně propracovaný děj vás do hry vyloženě vtáhne. Na konci vás pak čekají čtyři alternativní konce, některé z nich jsou ale opravdu jen pro zkušené adventuristy - přijít na ně totiž rozhodně není nic snadného.

Dalším, co rozhodně stojí za zmínku, je její grafické a hudební zpracování – oboje způsobuje pocit, že jste skutečně součástí hry a jen umocňuje neuvěřitelně intenzivní zážitek. Klavírní doprovod hře dodává mírně hororový nádech, o to jistější si můžete být tím, že na ni jen tak nezapomenete.

Marionette je několikahodinová záležitost, na kterou ovšem budete vzpomínat daleko, daleko déle. Takže pokud jste milovníky kvalitních adventur a silných herních zážitků, pak není nad čím váhat.  

 • + Grafika
 • + Hudba
 • + Náročnost
 • + Chytlavost
 • + Atmosféra
 • - Angličtina


Autor: Anna Palečková

 • Demoverze - Demoverze je „zkušební“ verze programu, která má v porovnání s plnou verzí omezenou škálu funkcí, je však zcela zdarma a povětšinou i bez přímých časových omezeních atd.
93%
hodnocení
redakce
4%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(95.7 MB)
1545×

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP
 • Hardware: Procesor: 800 MHz
  Grafická karta: 64MB
  Operační paměť: 128 MB RAM

Pravým tlačítkem myši měníte akce (chůze, mluvení, …) levým tlačítkem pak tuto akci provádíte.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo