Lunar Lander - velký skok pro lidstvo

6. 7. 2008 > FreeHry > Sport/Sim

Již po staletí vzhlíželo lidstvo ke hvězdám, jeden nebeský objekt jej však fascinoval ještě o trochu více. Bílá planetka opředená legendami a mýty, v jejímž nitru podle mnohých dřímá nepředstavitelná moc a síla. Takový je Měsíc a vy se máte stát historicky prvním člověkem na jeho povrchu!

Měsíc je s průměrem 3476 kilometrů největší přirozenou družicí Země. Tato planetka má hmotnost přibližně jako jedna setina naší planety a působí zde asi šestkrát menší gravitace. Zemi oběhne Měsíc jednou za více než 27 dní. Teplota na povrchu se pohybuje od -230°C do 120°C, stačí si tedy vybrat dobré místo, přibalit trochu opalovacího krému a můžete vyrazit na dovolenou.

Je jistě zcela patrné, že přistání na Měsíci není vůbec lehký úkol. Své role se ujímáte sice až úplně v poslední fázi mise, i tak se ale jedná o nesmírně obtížný cíl. Povrch planetky je totiž značně skalnatý a přistávací modul neoplývá zrovna vysokou odolností. Ke splnění dané mise je potřeba přistát vždy na čtyřech plošinách v dané lokaci, přičemž k dispozici máte nekonečně mnoho pokusů a času, musíte si však vystačit s palivem v maličké nádrži modulu. Ten lze postupem času za získané body vybavit ještě přídavnými nádržemi, nicméně i tak se určitě zanedlouho zapotíte.

Jelikož jde totiž o remake starodávné klasiky, laťka obtížnosti je na dnešní poměry nasazena hodně vysoko. I na úspěšné dokončení prvního levelu je třeba trošku trénovat a s modulem se sžít, jakékoliv plýtvání palivem vás může přijít hodně draho. Pokud se vám snad nějakou náhodou podaří dokončit všech 20 levelů, pošlete mi, prosím, screenshot a já vás s radostí pozvu na pivo.

Graficky se hra překvapivě celkem vyvedla. Ačkoli povrch Měsíce asi nevypadá ani podobně, autoři retroremaků by se z Lunar Lander jistě mohli mnohému přiučit. Hudbu by člověk v takovéto gamese očekával asi jen stěží, občas se vám však ozve operátor z Houstonu.

Lunar Lander je povedený remake s podařenou grafikou, drtivá většina smrtelníků si jej však kvůli vysoké obtížnosti užije jen stěží. Málokdo je totiž ochoten věnovat moře času tak zdánlivě triviální záležitosti. Výzva je to ale každopádně.

  • + Povedený remake
  • + Hezká grafika
  • + Dostatek levelů
  • - Až moc hardcore
  • - Stereotyp


Autor: Štěpán Vizi

70%
hodnocení
redakce
67%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(6.5 MB)
1062×

  • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
  • Hardware: Procesor 500MHz, 64MB RAM, 16MB grafická karta, zvuková karta

Modul naklápíte šipkami vlevo a vpravo, trysky se aktivují stisknutím klávesy SHIFT.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo