LostFellas - adventura z českých luhů a hájů

19. 10. 2009 > FreeHry > Adventury

Máte někdy nutkání splnit si „americký sen“? Zde se vám naskýtá jedinečná možnost. Jako bonus zmasakrujete několik lidí, a vyhodíte do povětří jednu skládku. To vše v roli vymahače dluhů a bouchače v jedné osobě. Jdeme na to!

O LostFellas jste se už mohli dočíst v rozhovoru s jeho vývojářem, Jakubem Dvořákem. Nyní si můžete přečíst, jestli se splnily sliby dané autorem a jak nakonec jeho první velká hra dopadla.

Hned z úvodního intra uslyšíte – až na několik postav – vydařený dabing, a zároveň budete seznámeni s příběhem. Hrajete za gangstera Petera Browna, který jel z Las Vegas do Chicaga zaplatit svůj sto tisícový dluh. V Nevadě se mu ale porouchá auto, vydává se tedy do nejbližšího městečka Superior sehnat automechanika. To mu však obrátí život naruby, a hned několikrát.

Co se týče grafické stránky, je pro takovouhle adventuru výborně zvolená. A trochu připomíná známou českou sérii Život není krásný. Kdo by chtěl něco jiného? Co vás také hned praští do očí, je hudba. Ta se mi velmi zamlouvala, je převzatá ze serveru jamendo.com, kde se vyskytuje pod šiřitelnou licencí.

Coby adventura hra obstála na výbornou. Samozřejmostí je inventář, ve kterém můžete kombinovat předměty. Překvapivě je kladen velký důraz na telefonování. Budete si muset zavolat zhruba pětkrát, je tedy rozumné si čísla zapisovat abyste se nemuseli vracet.

Musím říct, že mne překvapila hrací doba. I když už jsem si říkal, že tohle musí být konec hry, stále bylo třeba plnit další a další úkoly. Ale překvapení to bylo velice milé.

Možná že LF bude srovnáván se sérií ZNK, avšak Jakub Dvořák se snažil, aby si hry podobné nebyly. Opravdu je to znát – vždyť tu nejde jen o pouhé zabíjení, vy osobně zabijete jednoho člověka. Pokud si říkáte, proč je hodnocení tak vysoké, určitě si LostFellas vyzkoušejte na vlastní kůži. Zvlášť zajímavý je konec, který je naprosto nečekaný. Můžu jen doporučit – hra mne nadchla snad vším, čím mohla.

 • + Grafika
 • + Hudba
 • + Příběh
 • + Konec
 • + Herní doba
 • - Nepovedený dabing několika postav


Autor: Lukáš Trefný

90%
hodnocení
redakce
77%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(96 MB)
747×

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 800 MHz
  Operační paměť: 256 MB RAM
  Grafická karta: 64 MB

Myš.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo