Lord of Ultima - radost pohledět

2. 5. 2010 > WebHry > Strategie

Nová webová strategie posvěcená samotným EA, má vypálit rybník zaběhnutým značkám jako Travian či Imperion. Pamětníkům v oblasti MMORPG, se dokonce vybaví stařičká Ultima Online. Hra má však s tímto světem jen pramálo společného.

Lord of Ultima vytvořilo vývojářské studio Phenomic, které stojí za veleúspěšnou online strategií BattleForge. Příběh opět při hraní nehraje prim a vy se vžijete do role jednoho z vůdců osadníků, kteří kolonizuje svět Kaledonii, jenž se zvedl z rozbouřených oceánu.

I když první minuty ve hře připomínají obyčejnou RTS strategii, po několika hodinách stavění zjistíte, že od běžných webovek nevybočuje ničím výjimečným. Snad jen tím, že stavební parcely nemáte předem dány a můžete si stavět, kde se vám zlíbí. Bohužel, ne každé místo je vhodné pro všechny druhy budov. Dřevorubecká chýše nebude vynášet tolik, jako když stojí poblíž lesíka, stejně tak kameník vám radši omlátí krumpáč o hlavu, než aby se za šichtou vláčel přes půl vesnice.

Do hry jsou dále velmi zajímavě zakomponovány různé druhy questů. Některé vás odmění za dosažené score vesnice, jiné zas za dobytí protější vesnice. Dobrodruhy jistě potěší, že na mapě se nachází i mnoho dungeonů, které můžete s armádou prozkoumávat.

Co by to ovšem bylo za osadu, kdyby neměla žádné bojovníky. Po postavení určitého druhu budovy, se vám odemkne daná jednotka. S jejím vylepšením se zkracují tréninkové časy. Armáda, to je spousta hladových krků, proto je nutné vylepšovat kasárny, čímž navyšujete jejich kapacitu a zajistit dostatečný přísun jídla.

Statistikofily jistě potěší přehledné tabulky a informace o své ekonomice. Vaše město dostává za každou postavenou stavbu body, což mu pomáhá ve šplhání v žebříčku nejlepších vesnic a hráčů. Aliance jsou řešeny také velmi přehledně. Na první pohled je jasné, kdo vaší sebrance velí a jak si jednotliví členové vedou.

Největší plus musím dát za nádhernou grafiku, na kterou je doslova radost pohledět. Už se nejedná o tabulky nebo neprofesionálně nakreslené ikonky, ale o funkční interface se spoustou tlačítek a hlavně propracovanými nákresy staveb i okolí. Místy se opravdu nechce věřit, že se jedná o pouhou webovou hru.

Pokud hrajete nějaké webovky, asi vás nepřekvapí, že část obsahu je tradičně zpoplatněna. Mimo klasických surovin, se v Lord of Ultima nacházejí i diamanty, které však koupíte pouze za skutečné chechtáky - 500 diamantů za 4,99 EUR (zhruba 128 Kč). Díky diamantům si můžete pořizovat různé bonusy a ministry, kteří vám vylepší odvětví, na které se zrovna specializují. Placení hráči jsou tedy jako vždy zvýhodněny před masami neplatících.

Lord of Ultima je pohledná, ale ne moc originální strategie. Jelikož nejsem povrchní člověk, prostě nemohu dát s klidným svědomím známku vyšší, než 80%. Jednou větou lze říct, že se jedná o převlečeného Traviana, který však vypadá velmi sexy.
  • + grafické zpracování
  • + přehlednost
  • + množství funkcí
  • - nic originálního
  • - placený obsah
  • - bez české lokalizace


Autor: Jakub Zelenka

  • RTS - Real Time Strategy - Strategie v reálném čase.
80%
hodnocení
redakce
24%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo