Limbo - herní skvost konečně na PC!

17. 8. 2011 > Indie Hry > Logické

Před rokem vyrazil na XBOXu dech hernímu světu svojí atmosférou a originalitou. Po dlouhé době si ho vymodlili i hráči PC. Přivítejte herní skvost Limbo!

Cena: €9,99 (STEAM)Žádná jiná hra nezpůsobila na nezávislé herní scéně takový poprask, jako Limbo. Titul původně vydaný exkluzivně pro XBOX se po dlouhém roce nejistoty a čekání dostal i na naše počítačové miláčky - a neztratil nic ze svého kouzla.

Hlavním hrdinou je bezejmenný chlapec, jenž se probouzí v temném lese a vydává se na dlouhé a strastiplné dobrodružství. To je protkané spoustou pastí, překážek, nepřátel a nástrah, a tak nebude snadné zůstat naživu.

Právě nástrahy a pasti jsou jednou z nejúžasnějších věcí na této hře. Nejen, že jich je obrovské množství, ale jsou neskutečně nápadité, originální a málokdy narazíte na některou dvakrát. Ať už se jedná o vysoké napětí, rotující pily, nášlapné pasti, kulomety, padající kamení či sloupy, vždy zůstanete stát s otevřenou pusou, protože tohle člověk prostě nečekal.

Druhým výtečným aspektem indie hry Limbo je hutná hororová atmoséfra. Za tu vděčí titul netradičnímu grafickému kabátku, který je vyveden jen pomocí bílé a černé barvy a odstínů šedi. Vše navíc doplňuje kvalitní ozvučení a velmi povedený fyzikální model.

Někteří mohou nabídnout, že Limbo se dá při troše snahy dohrát za tři hodiny. Pro mne však byla délka hry optimální a jak říká staré rčení: „V nejlepším se má přestat.“

Hodnotit Limbo je jako psát samé superlativy. Nejlepší tak bude, když si zdarma vyzkoušíte demo nebo rovnou plnou verzi hry.

 • + dechberoucí atmosféra
 • + úchvatné zpracování
 • + geniální nástrahy
 • + fyzikální engine
 • + zábava a návykovost
 • - pro někoho délka


Autor: Jan Pillár

 • Demoverze - Demoverze je „zkušební“ verze programu, která má v porovnání s plnou verzí omezenou škálu funkcí, je však zcela zdarma a povětšinou i bez přímých časových omezeních atd.
95%
hodnocení
redakce
4254%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(150 MB)
1351×

 • Operační systém: Win XP, Windows Vista, Windows 7
 • Hardware: Procesor: 2 GHz
  Operační paměť: 512 MB RAM
  Grafická paměť: 64 MB

Hlavního hrdinu ovládáte pomocí kurzorových kláves. Ctrl slouží pro interakci s okolím. Esc pro pauzu/vyvolání menu.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo