Lab Enigma - Zachraňte svět před nákazou

25. 7. 2010 > FreeHry > Logické

Svět je v ohrožení! Bakterie a viry se nebezpečně rozmnožily po celé planetě. Najděte a vytvořte potřebnou protilátku, která zachrání svět před těmito choroboplodnými zárodky.

V úvodu vás čeká proslov doktora Andrewse, který vám objasní, co je vaším úkolem.  Pak už je jen na vás, jak si povedete a jak daleko se ve svém počínání dostanete. Čeká na vás tabulka plná virů a bakterií, které musíte zničit. Na konci každého kola si můžete vybrat několik bonusových předmětů, díky nimž je boj s viry o něco jednodušší.

Ve hře je použit známý a nepříliš originální princip přeskupování obrázků a vytváření trojic.  Obtížnost závisí na vašem výběru, jako obvykle ze tří základních úrovní, i když s přibývajícími koly přibývá i počet bakterií, které musíte zničit, a zvětšuje se také velikost hrací plochy.

Na všechno máte samozřejmě určený časový limit, pokud se vám nepodaří úkol splnit před jeho vypršením, končíte. V případě, že si nebudete vědět rady, máte možnost použít bonusové tlačítko, které vám přehází všechna políčka na ploše. Nic vám ovšem nezaručí, že to nebude cesta z deště pod okap – při jeho použití totiž ztrácíte část ceněných bodů.

Grafika je na překvapivě vysoké úrovni, zato po hudební stránce dílo mírně pokulhává. Hudba je stereotypní a po nějaké době máte chuť ji vypnout. Celkový dojem je však docela příjemný, nic nechybí ani nepřebývá.

Celkově vzato se jedná o průměrnou logickou hříčku s celkem originálním nápadem, avšak s velice neoriginálním způsobem provedení. Jedinou výhodou pro soutěživé hráče je možnost porovnat své úspěchy s ostatními v internetové tabulce výsledků.

 • + Grafika
 • + Originální nápad
 • + Nepříliš komplikovaný příběh
 • - Stereotyp
 • - Neoriginální způsob hry


Autor: Anna Palečková

60%
hodnocení
redakce
0%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(5.2 MB)
443×

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 200 MHz
  Operační paměť: 64 MB RAM
  Grafická karta: 32 MB

Vše se ovládá levým tlačítkem myši.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo