Kulivočko - chlapec, který zachránil svět

18. 7. 2012 > FreeHry > Adventury

Pohádkový svět české point and click adventury Kulivočko se vám nyní otevírá zcela zdarma. Studio Fat Funky totiž uvolnilo první epizodu série volně ke stažení.

Kulivočko je kromě názvu hry také jméno jejího hlavního hrdiny. Tento chlapec se nejprve s pomocí tajemného Kouzelného dědečka dostane ze sirotčince, kde strávil celý svůj dosavadní život, aby se posléze vydal na strastiplnou cestu za záchranou celého pohádkového království.

Na své cestě přitom potkává další pohádkové bytosti (v první kapitole je jich devět), mezi nimiž nechybí drak, moudrá babička nebo trpaslík. A aby v tom Kulivočko nebyl sám, postupem času získá jakousi družinu přátel, kteří mu s jeho nelehkým posláním pomohou. Nutno dodat, že jednotlivé postavy jsou dobře vykresleny a jednoznačným plusovým bodem je kompletní český dabing od skupiny Perla Group, díky němuž jsou postavy uvěřitelnější.

Kulivočko je po herní stránce klasickým zástupcem žánru point and cklick adventur, takže byste rozhodně neměli opomíjet pozorný průzkum lokací – nikdy nevíte, kde narazíte na věc, jež se vám zrovna bude hodit. Obtížnost je vybalancována na přijatelné úrovni, což znamená, že se nemusíte bát žádných delších záseků, na druhou stranu ale budete muset také přemýšlet co/kde/jak/proč udělat.

Mezi nejsilnější kalibr zbraňového arzenálu tohoto titulu patří jeho audiovizuální zpracování. Kreslené lokace plné detailů společně s příjemnou hudební kulisou navozují pohádkovou atmosféru, která vás dokáže spolehlivě pohltit až do závěrečných titulků.

Co říct více? Snad jen – stahujte! Takto povedenou adventuru od tuzemských tvůrců jsme na FreeHrách už dlouho nerecenzovali.

 • + Atmosféra
 • + Obtížnost
 • + Český dabing
 • + Zpracování
 • - Krátké


Autor: Kristýna Nováková

85%
hodnocení
redakce
57%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(243 MB)
2262×

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 1 GHz
  Operační paměť: 128 MB RAM
  Grafická karta: 128 MB RAM

screenshot screenshot
pocitadlo