Knights of Dillaria: Twin Worlds - legenda ožívá

22. 4. 2009 > FreeHry > RPG

Když se neznámo kam zatoulá Kniha mrtvých, která vede do ďábelských světů, může to být docela problém. Na světě se najednou objeví nespočet démonů a temnota povstane. O tom se ostatně můžete přesvědčit ve zdařilém RPG Knights of Dillaria: Twin Worlds.

Dnes recenzované RPG Knights of Dillaria: Twin Worlds, za kterým stojí čeští a slovenští autoři, je pokračováním stejnojmenného titulu. Nicméně příběh je zcela nový bez speciální návaznosti na předchůdce, a tak se můžete ihned vrhnout do hraní.
Brány mezi světy živých a neživých se otevřely a pro lidi to neznamená nic dobrého. Poslední plán na záchranu zklamal, a tak vše leží na hlavním hrdinovi a vašich bedrech. Prokousat se osmi dungeony však nebude procházka růžovým sadem.

Budete tedy muset sbírat zkušenosti a "levelovat" svoji postavu a také spolubojovníky. Toho nejlépe dosáhnete plněním různých qestů a především v soubojích s nepřáteli. Důležitou roli hrají samozřejmě i předměty a magie.
Samotné souboje jsou částečně podobné těm v sérii Heroes of Might and Magic, ale nejsou vyloženě založené na jednotlivých tazích. Důležitým prvkem je, že jednotlivé postavy čekají rozdílné časy na další tah, což dává větší možnosti taktizování.

Na grafické stránce a rozlišení se bohužel podepsal zub času, což by ale ani tolik nevadilo. Horší je to s čitelností textu, kdy občas se jedná téměř o luštění jednolivých znaků - a co si budeme povídat, možnost přečíst si určitý text je v tomto žánru klíčová. Co se ale nepovedlo na obrazovém zpracování, to napravuje opravdu vynikající hudba a zvuky.
Nemohu mluvit za všechny fanoušky RPG, ale myslím, že během dlouhé herní doby jejich srdce nejednou zaplesají. A to ať nad náhodně se měnícím počasí, střídáním dne a noci, kladů zmíněných v recenzi nebo dalších nepřeberných možností, které freeware hra Knights of Dillaria: Twin Worlds nabízí.
 • + skvělá hudba
 • + spousta možností
 • + propracovaný svět
 • + příběh
 • + dlouhá herní doba
 • - zastaralá grafika
 • - čitelnost textu


Autor: Jan Pillár

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
 • RPG - Role Playing Game - hra na hrdiny.
80%
hodnocení
redakce
81%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 200 MHz
  Operační paměť: 512 MB RAM
  Grafická paměť: 16 MB

Hlavního hrdinu ovládáte pomocí kurzorových šipek. Enter slouží k potrvzování voleb a jako akční tlačítko, Shift slouží k útoku. Esc pro otevření inventáře/pauzu. Hru můžete ovládat i za pomoci gamepadu.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo