Killer Worm: ČERV ÚTOČÍ

12. 5. 2006 > FreeHry > Akční

Killer Worm je další z řady mnoha titulů spadající mezi projekt Experimental Gameplay. Je také tak zábavný, hratelný a hlavně originální, jako spousty jiných her patřící pod záštitu EG? Nebo se tentokrát jedná o lacinou cetku, která stěží někoho zaujme?

Nejprve by asi bylo hodno poděkovat jedné čtenářce (nebo čtenáři?), která mne už několikrát upozorňovala na chybu, jež jsem dělal při zmiňování „týmu“ či „soutěže, a správně již projektu Experimental Gameplay :-). Inu, konečně mám ve věcech jasno... no někdy si dám načas, ale co naplat. Teď již však k samotné hře.

Killer Worm je v principu velice jednoduchým počinem, ve které je cílem požírat cosi, co se hýbe na povrchu země. Popravdě, nejsem s i ani trochu jist tím, oč se vlastně jedná. Snad jen mne napadli lidé, kteří se postupem času zdokonalují – nebo co -, začínají mezi sebou střílet – nebo co – a vy je musíte pojídat – nebo co -. Zhostíte se role červa, jemuž snad nikdy nepřestane kručet v žaludku a s ním je třeba svůj hlad ukojit právě jejich požíráním. Stačí pouze umístěnou šipku na ploše směrovat a v případě menšího či většího uskupení tečiček ihned zasáhnout a vše sníst. V tu chvíli prostě červík vyleze ze země a všechno, co mu bude stát v cestě, skončí někde hluboko v jeho žaludku. Háček ale vězí v tom, že po vás mohou tito lidé (tečky) střílet, což značně ubírá na zdraví. Ale to jen ve chvíli, kdy zrovna nejste schovaní hluboko v zemi, nicméně postupem času bude situace nezvladatelnější a dříve či později smrti vašeho červa zabránit nepůjde.

Nelze upřít, že Killer Worm je vcelku zajímavý, ne-li přímo zvláštní hrou. Se zábavností to ale již tak slavné bohužel není, neboť jsem u ní vydržel pouze pár minut. Těžko říci, čím to je, ale celý námět zrovna zábavností neoplývá a přijde mi tak vše docela nudné a nezáživné. Chybí tomu prostě šmrnc.

Taktéž grafická stránka mnoho detailu nepobrala. Je sice ve své podstatě docela hezká, k tomu všemu laděna do černobíla (depresivní barvy), nicméně na obrazovce neuvidíte nic jiného, než nějakou zemi s již několikrát zmiňovanýma tečičkama s vaším podivným požíracím tvorem. Toť vše. Tento „jednoduchý“ neduh se alespoň z části snaží zakrýt docela vydařená hudba, jež vcelku dobře ladí k okolní grafice, zato zvuků si mnoho neužijeme.

Killer Worm je v součtu dosti prapodivnou hrou, která mohla být daleko lépe propracována. Co jí nejvíce chybí je šmrnc. Neustále mi něco chybělo, co by mne táhlo dál a dál, avšak pokud chcete zase jednou odbočit ze stereotypu všech arkádových a jiných tuctových titulů, můžete zkusit právě tento.


Autor: David Marák

66%
hodnocení
redakce
100%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(2.9 MB)
692×

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 300 MHz
    Operační paměť: 32 MB

Ovládání je prosté – stačí myší pohybovat šipkou umístěnou na obrazovce a v případě nelítostného hladu udeřit levým tlačítkem. Jinými slovy, začít požírat vše kolem.


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo