Judith - trochu netradiční příběh

4. 8. 2010 > FreeHry > Adventury

Nebývá dnes zvykem, aby hlavní předností, kterou se titul honosí před hráči, byl jeho příběh. Přesto se tu dnes s jedním přesně takovým setkáváme a vy máte jedinečnou šanci zažít tento příběh na vlastní kůži.

Ač je grafika částečně v 3D, nejedná se o žádný výkvět nejmodernějších technologií, trojrozměrně vyvedené jsou jen stěny, ostatní objekty jsou ve dvou rozměrech. Textury jsou kreslené ručně, ale umí navodit správnou atmosféru připomínající první dungeony. Při procházení se po domě a jeho okolí však dokážou zobrazit vše, co je pro odvyprávění ústředního příběhu potřeba, a ač ze začátku možná trochu překvapí grafika svou strohostí, s postupným zaplétáním se do vyprávění se nedokonalosti stávají nepodstatné.

Download linuxové verze          Download verze pro Mac OSO příběhu si musíme předně říct, že pokud neumíte anglicky, tak si jej vůbec neužijete a budete zklamáni. Ze začátku se v ději vcelku špatně orientuje, ale to se s jeho postupným obvíjením mění. Zajímavá je i forma vyprávění, kdy se střídavě ocitáte v říši snů a poté zpět v realitě. Každý další sen přidá novou nápovědu, která pomáhá udat směr dalšího postupu v příběhu. Takže když sen ustane, využijete vysněné informace a postoupíte o kus dál. Výtečně napsaný příběh občas dokreslují zvuky a tento celek tvoří vyprávění zajímavé až napínavé.

Máme tu tedy odkrývání příběhu zpracované formou hry. Máte-li tedy chuť, projděte si jej a zjistěte, co se tenkrát v jednom domě stalo.

 • + Příběh
 • + Atmosféra
 • - Jen v angličtině
 • - Krátká délka


Autor: Marek Kunc

50%
hodnocení
redakce
100%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(11.5 MB)
458×

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista, Linux, Mac OS
 • Hardware: Procesor: 500 MHz
  Operační paměť: 64MB RAM
  Grafická karta: 64MB
  HDD: 15 MB

Pohybujete se šipkami a stiskněte mezerník při použití.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo