Jagdgeschwader: PEKLO VE VZDUCHU!

31. 3. 2008 > FreeHry > Sport/Sim

Dnes potěšíme zejména příznivce historie, konkrétně fanoušky druhé světové války a jejích bojových strojů. Čeká na nás totiž několik letadel, multiplayerové zápolení a spousta „vývrtek“. Dokážete ovládnout nebe?

Podle níže ležících screenshotů by možná někdo mohl předpokládat, že má tu čest s tvrdým leteckým simulátorem, ovšem je tu jedno velké ALE. Jagdeschwader je totiž určen spíše víkendovým či arkádovitěji zaměřeným hráčům. K dokonalému ovládnutí ocelového dravce vám postačí kurzorové šipky, pár jiných kláves a tak půlhodinka pohodového tréninku. Drandění oblak si však užijí jen družní hráči- singleplayer totiž v nabídce chybí. Za to však lze soupeřit ve „split-screenu“, což je jev, který se dnes už jen tak nevidí. Kromě toho nabízí hra možnost hraní po LAN. A jak že samotné zápolení probíhá? Oba hráči si vyberou své vyvolené letadlo a jde se na věc. Objeví se někde nad herní plochou (většinou přímo proti sobě) a bojuje se klasickým „deathmatchovským“ stylem. Pokud některý z aktéru sestřelí svého protivníka, mrtvý se znovu „narodí“ na náhodném místě a odečte se mu jeden z životů. Jakmile někomu dojdou všechny, je konec hry.

Grafická stránka hry je nadprůměrná. Modely i okolní prostředí vypadají slušně, avšak nalezli bychom lepší. Ozvučení je na tom obdobně – jednotlivé efekty zní vcelku dobře a jako doprovod nám hraje příjemná rocková hudba.

Jagdeschwader je vcelku kvalitním multiplayerovým počinem, který sice nejedna freeware hra překonává, ale přesto si zaslouží pozornost. Pokud patříte mezi fanoušky žánru, klidně si k výslednému hodnocení dobrých deset bodíků přičtěte.

 • + grafika
 • + zábavnost
 • + hudba
 • + variabilita
 • - jen multiplayer
 • - neměnné ovládání
 • - absence singleplayeru


Autor: Petr Bydžovský

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
70%
hodnocení
redakce
67%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(10.4 MB)
1558×

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 1 GHz
  Operační paměť: 256 MB
  Grafická karta: 64 MB

Kurzorovými klávesami ovládáte pohyb, klávesami Q či W vybočujete, + a - měníte rychlost. Mezerníkem střílíte a klávesami F1-F8 se mění úhel kamery. Klávesa F9 slouží k ovládání hudby a ESCapem pak hru ukončujete.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo