Ixo-loxi: HRÁTKY S MAGNETISMEM

11. 5. 2008 > FreeHry > Logické

Po kratší době se opět setkáváme s kvalitní logickou hrou, která dá vašim mozkovým buňkám pořádně zabrat. Všude se to totiž hemží různými magnety, přepínači a teleporty. A o to víc potěší, že se jedná o příspěvek z českých luhů a hájů.

Resurrection team má pouze jednoho stálého člena, kterým je Lukáš Beran (Houp). Houp se snaží tvořit „originální“ hry. Lépe řečeno se inspiruje hrami z jeho mládí, které se snaží vzkřísit (od toho název Resurrection = vzkříšení). Zdroj: http://resurrection.ic.czAčkoliv se v Ixo-loxi objevuje stará známá kulička, nápad si hra nese zcela originální. Černá kulička je - krátce řečeno - jaksi magnetická a pohybuje se po krkolomných bludištích. V nich jsou umístěny další magnety, které ovlivňují její pohyb, a nejrůznější brány, přepínače nebo nástrahy.

Jak už to u magnetů bývá, některé přitahují (zde to jsou oranžové) a jiné zase odpuzují (zelené). A právě s jejich pomocí ovlivňujete dráhu kuličky a směřujete ji z počátku do cíleza pomoci zapínání a vypínání objektů v pravou chvíli. Krom toho si musí dát váš hrdina pozor na dveře, které ho mohou skřípnout, nebo na dvojí dotyk ohnivých políček. Jinak se celé kolo musí opakovat. Když už jsme u těch levelů, tak jich na vás čeká rovných dvacet a od nejjednodušších se časem prokoušete až k obzvlášť zapeklitým.


Když se podívám na zpracování, tak se (dle mého názoru) povedlo. Vše je přehledné a snadno tak poznáte, který že to neřád vám tu kuličku pořád přitahuje dolů, ačkoliv vy ji chcete vyslat úplně jiným směrem. Kvalitní hudba na pozadí přitom dokresluje atmosféru.


Co napsat jako zhodnocení? Postačí to, že se hře Ixo-loxi nedá takřka nic vytknout. Zpracování je na dobré úrovni a levelů hra nabízí také slušnou porci. A když k tomu přičtu výtečný nápad – a ten je u podobných her nejdůležitější –, tak se jedná o skutečně kvalitní kousek, který by všichni příznivci logických her neměli přehlédnout.

  • + zábavná koncepce
  • + nápad
  • + slušná herní doba
  • - občas záleží na náhodě


Autor: Jan Pillár

75%
hodnocení
redakce
0%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(12 MB)
510×

screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo