IPM 97: PINBALLOVÁ KLASIKA

26. 7. 2007 > FreeHry > Automaty

Je tomu už více než půlrok, co u nás vyšel klon pinballu. Chybí vám nějaký další přírůstek do této početné rodiny? Chcete se jen tak odreagovat při hraní osvědčeného konceptu za pomoci bouchání do dvou kláves? IPM 97 je tu přímo pro vás!

Pinball zná každý. Každý, kdo kdysi dávno zahlédl bandu mladistvých, zuřivě se věnujících mlácení do dvou knoflíků po stranách velké blikající krabice. Případně v dnešních dnech slyšel rozčileného vedoucího, jak se snaží přesvědčit svého zaměstnance o tom, že hraní her v pracovní době je nepřípustné. Ano, pinball se spolu s tenisem či arkanoidem řadí k nejvíce „obšlehnutým“ konceptům dneška. Jde vidět, že se tvůrci her starým dobrým příslovím „všeho moc škodí“ nějak moc neřídí.

IPM 97 je zkratkou pro International Pinball Machines 97, a právě název, dalo by se říci, je jedna z mála věcí, díky kterým se tento počin od ostatních odlišuje. Jinak je to pinball jako podle učebnice. Pravda, nějaké prvky jsou zde ne až tak běžné a docela hru zpříjemňují. Například se jedná o docela komplexní možnosti nastavení, docela příjemné zvuky na pozadí či tři různé módy, které zahrnují hru jednoho až čtyř živých hráčů (Normal), hru jednoho počítače a jednoho až třech živých hráčů (Auto) a nakonec hru, ve které se aktivně zapojuje pouze umělá inteligence (Demo).

Tyto faktory jsou lehkým zpříjemněním, nikoli významným zásahem do hratelnostního pole. Pokud jste fandou pinballů a hledáte jen další kousek s trošku odlišnými bonusy a prostředím, určitě si IPM 97 stáhněte. Vy ostatní (kteří ještě nejste tímto tématem „přejezeni") si určitě najdete hodnotnějšího a lepšího bratříčka.


Autor: Jan Škapa

  • Demoverze - Demoverze je „zkušební“ verze programu, která má v porovnání s plnou verzí omezenou škálu funkcí, je však zcela zdarma a povětšinou i bez přímých časových omezeních atd.
60%
hodnocení
redakce
9%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(280.6 KB)
1042×

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 400 MHz
    Operační paměť: 32 MB
    Grafická karta: 16 MB

Na ovládání vám postačí jen tři klávesy: mezerník a šipky doleva a doprava. Jejich účel snad netřeba vysvětlovat :-)


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo