Incredible funny game by one guy - na holuby

9. 12. 2008 > FreeHry > Arkády

Máte také rádi kvalitní minihry? Pokud zastáváte názor, že je škoda zahazovat svůj drahocenný volný čas u titulů trvajících i dlouhé hodiny, a přesto byste si rádi zahráli zajímavou hříčku, pak zbystřete. Český vývojář Much0j vypustil do světa bláznivě vypadající minihru s holuby v hlavní roli!

Začněme hned ze začátku jednou menší otázkou – obstojí čeští vývojáři v konkurenci se zahraničím? Každý si odpovězte sami, jelikož co člověk, názor. Věřím totiž, že alespoň část z vás má ponětí o české freeware scéně (pokud snad ne, doporučujeme zabrousit do sekce Magazíny, kde jsme v poměrně blízké minulosti vydali dva články o tuzemských týmech). Snad jen malé připomenutí - IceCube Team, DarkMoon Soft, Sosáci a třeba Much0j. Much0j, nic vám to jméno neříká? Nic si z toho nedělejte, mezi vývojáři se pohybuje zatím poměrně krátce, ale už i za tento krátký časový úsek se dokázal prodrat do podvědomí některých lidí svými bláznivými hrami. Incredible funny game by one guy je jednou z nich!

Herní princip je prostý. Do rukou dostanete hlavního hrdinu, který moc krásy nepobral. Hlavu má ve tvaru velkého čtverce a zbytek těla jakbysmet, samozřejmě taktéž hranaté. Po celou dobu se s ním budete muset snažit vyhýbat holubům padajícím z nebes. Jelikož se však pohybujete na opravdu malé ploše, občas budete mít skutečně velké obtíže vyhnout se jim. Nebudete-li chtít schytat ránu do hlavy, nezbude vám nic jiného, než operovat svými hbitými prsty na kurzorových šipkách rychle jako blesk, protože někdy se stává tempo téměř vražedné.

Nevím, zda-li má cenu rozepisovat se větší mírou o grafickém provedení. Jak jsem již avizoval, vše je provedeno v podobě hranatých útvarů. Ostatně, pokud jste již v rukou nějaký autorův titul měli, překvapení určitě nebudete. Druhou stranou mince je hudba. Ta je sice kvalitní, bohužel však nepochází z rukou autora. Alespoň se však do hry hodí!

Incredible funny game by one guy je jednoduše minihrou na jedno odpoledne. Nečekejte tudíž žádné velké zakončení vašeho snažení. Zkrátka, jediné okolo čeho se vše točí, je možnost přetahovat se (sám nebo s kamarády) o získání co možná nejvyššího skóre. Tak co, schytáte pár ran od holubů, nebo ne?
 • + Grafika
 • + Hudba (stažená)
 • + Neotřelý nápad
 • - Brzy omrzí
 • - Žádný cíl


Autor: Vladislav Burian

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
60%
hodnocení
redakce
65%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP
 • Hardware: Procesor: 1600 MHz
  Grafická karta: 128 MB
  Operační paměť: 256 MB

Hra se ovládá kurzorovými šipkami.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo