IKK Direkt Mountainbike Challenge 08 - horský sjezd

18. 7. 2008 > FreeHry > Sport/Sim

Vývojářský tým Greetube opět rozšířil škálu sportů, jež ve vysoké kvalitě převádějí na naše monitory. Jejich nejnovějším dítkem je titul, v němž okusíme chuť horského sjezdu na kolech. V žádném případě si nezapomeňte přilbu a chrániče, zrádné nástrahy jsou totiž podél celé trati!

Když jsem při brouzdání internetem narazil na tento nový titul s názvem IKK Direkt Mountainbike Challenge 08 od vývojářského týmu Greentube, měl jsem silné nutkání okamžitě si ho stáhnout na svůj pevný disk. Ani ne za patnáct vteřin se již sunul za svými bratříčky - jmenovitě Football Challenge 2008 a Ski Challenge 2008. Pokud byste snad netušili, proč jsem tak rychle zareagoval, pak vězte, že zpracování jejich her je na opravdu skvělé úrovni. V podvědomí jsem si proto přál, aby i tato hříčka ukázala celému světu, jak mohou vypadat freewarovky.

Jako mnoho podobných titulů i tento podporuje několik herních módů. Tím nejdůležitějším je bezesporu trénink, který lze absolvovat bez registrace (bezplatně!) i připojení k internetu. Zde se lze dobře vžít do ovládání, pilování techniky sjezdu i zrádného krouhání zatáček. Není to totiž vůbec jednoduché. Když už si budete myslet, že to protivníkům nandáte, není nic jednoduššího, než vyplnit krátkou registraci. Poté se můžete pokusit dobýt pomyslný trůn, jenž je okupován převážně německými závodníky.

Samotné závody jsou zvládnuty opravdu dobře. Tratě nejsou jednoduché, nelze tudíž donekonečna dupat do pedálů, každý nový pohyb musí být dobře promyšlen. Nejednou se vám stane, že to s rychlostí přepísknete, do zatáčky pojedete přímo nebo nevytočíte branku, a pocítíte, jak tvrdá je zem. Ale přeci jen bych jednu mušku měl, tedy možná. I když jsem naprostý laik, co se sjezdu na kolech týká, rychlost 108 km/hod z mírného kopce mi přijde opravdu moc.

Grafika je provedena výborně. Samozřejmě, pokud si nastavíte minimální efekty a kostičkované rozlišení, pak nemůžete čekat zázraky. Když však necháte své železo trochu nažhavit, lze se dočkat opravdu pěkné podívané. Hudba není o nic horší, takže zde také koluje spokojenost. Lidé z Greentube tedy opět nezklamali!

Pokud holdujete sportovním hrám, není co řešit. IKK Direkt Mountainbike Challenge 08 na svém disku musíte mít. A vy ostatní, dobře si to promyslete, abyste nakonec nelitovali. Přeci jen se jedná o jednu z nejlepších her, které jsme vám v poslední době přinesli. Hodnocení 90% mluví za vše!
 • + Technické zpracování
 • + Hratelnost
 • + Originálnost
 • - Nic závažného


Autor: Vladislav Burian

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
90%
hodnocení
redakce
87%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 1600 MHz
  Grafická karta: 128 MB
  Operační paměť: 512 MB RAM

Ovládání probíhá pomocí kurzorových šipek.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo