Holdover- Netradiční RPG?

18. 10. 2009 > FreeHry > RPG

Holdover se snaží zaměřit nejenom na originální hratelnost a herní prvky, ale také na kvalitní a poutavý příběh, který se u freeware her jen tak nevidí. Ujměte se role malé holčičky Marie a pokuste se zachránit lidstvo od sebezničení.

Před mnoha lety se Marii stala vážná nehoda, která jí způsobila nevyléčitelná zranění.  Její otec se však nemohl smířit s blížící se smrtí své dcery a umístil jí do experimentální regenerační kapsle, kde za mnoho let se její tělo mělo obnovit. Marie se však místo do otcova náručí probudí do válkou zničeného světa plného nepřátelských robotů.

Hra ovšem nedisponuje jen zajímavým příběhem, ale i herními vlastnostmi. Holdover je mix několika žánrů. Postava se vyvíjí jako v RPG a dojde i na řešení hádanek. Přitom se na první pohled Holdover tváří jako obyčejná skákačka.

Po grafické stránce nemám hře absolutně co vytknout. Grafika je hezky barevná a přehledná. Zvukový doprovod je na tom sice hůř, ale nepůsobí rušivě ani otravně. Úrovně jsou hezky udělané a dokonce můžete zvolit několik cest svého postupu.

To co může sváteční nebo nenáročné hráče odradit je ukrutná obtížnost. Stačí kolikrát jedno špatné rozhodnutí a hned musíte nahrávat uloženou pozici. Aspoň, že autoři dovolili hru ukládat kdykoliv hráč uzná za vhodné. Díky tomu předešly frustraci ze smrti, která je bohužel téměř na každém kroku.

Holdover určitě doporučuji všem milovníkům RPG nebo skákaček. Jen se obrňte nadměrnou množství trpělivosti, neboť hra vás v ní opravdu prověří.

 • + RPG prvky
 • + Grafika
 • - Obtížnost
 • - Zvuky


Autor: Jakub Zelenka

 • RPG - Role Playing Game - hra na hrdiny.
75%
hodnocení
redakce
3%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(728 KB)
564×

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 400 MHz
  Operační paměť: 32 MB
  Grafická karta: 16 MB

Skáčete pomocí klávesy Z, X slouží k akci, Shiftem se dostanete do menu a klávesou ESC ukončíte hru.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo