Headshot - netradiční plošinovka z Čech

4. 4. 2009 > FreeHry > Arkády

V dnešní době jsou tři rozměry samozřejmostí i ve hrách, ve kterých postrádají jakýkoli smysl. I přesto se najdou odvážlivci, kteří stále vytvářejí akční plošinovky a snaží se dokázat, že skutečná zábava se ukrývá někde jinde.

A Headshot není jen obyčejná plošinovka, nebo se tak alespoň snaží tvářit. Autoři se chlubí především interaktivním prostředím, ve kterém můžete jakýkoli předmět sebrat a použít jako zbraň nebo krytí. Nijak zvlášť revoluční, ale i tak velice osvěžující nápad. Problémem však je, že ve skutečnosti to není zrovna dvakrát použitelné. Jen málokdo by uprostřed přestřelky vyměnil brokovnici za květináč, pokud si ho vůbec v zápalu boje všimne.

Hledat nějaké další rozdíly mezi Headshotem a Úplně Normální Plošinovkou je dosti složité. I tak je ale k dispozici hned několik zajímavých možností. V singleplayeru nejste nijak omezováni kampaní, stačí si jednoduše vybrat mapu a hrát. Umělá inteligence by si ovšem zasloužila ještě trochu dolaďování, a tak je o něco zajímavější volbou síťový multiplayer.

Mapy nejsou pro oba módy společné a existuje jich hned několik typů. Velkým kladem Headshotu je možnost stahovat nové levely přímo v aplikaci, což je jistě nesrovnatelně pohodlnější, než se brodit internetem a jeden za druhým instalovat. Dát průchod své fantazii navíc můžete v přiloženém editoru.

Kreslená grafika v pastelových barvách je sice docela hezká, prostředí však působí dost stereotypně a všechny objekty tak nějak splývají dohromady. Akčním hrám podstatně více sluší výrazné, kontrastní barvy. Tím, co se naopak velice povedlo, je hudba. Chytlavé elektronické melodie v duchu retro, tak to má u plošinovek být.

Přestože se tvůrci snaží tvrdit opak, není Headshot nijak výjimečným dílem. I přes to a některé nedodělky ale nabízí solidní porci zábavy, kterou by příznivci tohoto žánru neměli minout.

  • + Používání předmětů
  • + Stahování nových map
  • + Editor
  • + Hudba
  • - Nevýrazná grafika
  • - Slabší umělá inteligence


Autor: Štěpán Vizi

65%
hodnocení
redakce
72%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(25 MB)
429×

  • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
  • Hardware: Procesor 500 MHz, 64MB RAM, 16MB grafická karta, zvuková karta

Panáka ovládáte na W, S, A, D a myší míříte a střílíte. Předměty používáte klávesou F. Zbraň odhodíte Q, naopak na sebrání použijete E. Zbytek ovládání najdete v menu pod položkou Nápověda.


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo