Hadleys hope pinball: VETŘELCŮV PINBALL

15. 3. 2008 > FreeHry > Automaty

Určitě už jste někdy hráli alespoň nějaký pinball. Variací na tento typ hry již spatřilo světlo světa nespočetné množství. Nám se dostal pod ruku tento zajímavý kousek od Acoders. Pojďme se mu nyní společně podívat na zoubek v následující recenzi.

Hadleys hope pinball toho skutečně nemá mnoho co nabídnout. Hned po úvodu jste vrženi přímo do hry a máte v rukou důležitý úkol. Míčkem prásknout do všeho, co se jen prásknout nechá. Zklamáním se ovšem týká pouhého jednoho nabízeného prostředí s pseudohororovou tématikou vetřelce. Jedna obyčejná mapa nám nabídne sotva pár minut zábavy doprovázené občasným zívnutím, efekty přehnané a prostředí nepřehledné (na to jsme si už ovšem u pinballovek dávno zvykli).

Grafické provedení společně s hudbou a efekty jsou snad jedinou věcí, které se na tomto kousku dají skutečně pochválit. Hudba se dokonale hodí ke zvolenému prostředí a pohled na příjemně vykreslenou grafiku vcelku zaujme.

Hra však naprosto postrádá jakékoliv ztvárnění bonusů v jiné podobě, než v bodech. Že by se vám někdy zpomalil míček, nebo se schoval do úschovy (jak už to v pinballech bývá zvykem), či by se vám skóre násobilo. Nic takového tu prostě není. Občas se sice dobře trefíte na pár míst a vaše skóre naskočí o nějaký ten tisíc, ovšem něco zábavnějšího rozhodně nečekejte.

Celou hru ovládáte pouhými čtyřmi klávesami. Své plošinky odrážíte levou a pravou šipkou a odrazový můstek natahujete šipkou dolů. Mezerníkem pak užíváte funkce tilt, která zatřese herní plochou a váš míček by měl vyskočit v případě, že se někde zasekne…příliš velký význam to však u tohoto pinballu nemá.

Největší kámen úrazu však nastává v pohybu míčku. Jakoby zde snad ani nefungovala gravitace. Těžko říct, jestli to byl záměr…přece jen tématika je zasazena kamsi do vzdálené planety…ovšem tak jako tak to působí dosti neohrabaně. Často se mi míček z ničeho nic zasekl a nešlo s ním zkrátka hnout, dráha pohybu je naprosto přímočará, pohyb je víceméně předvídatelný a hra se tak stává ještě mnohem nudnější, než se na první pohled zdála.

Kolem a kolem s touhle hrou si Acoders nedali příliš záležet. Jednoduše je odfláknutá, nudná a jedno pouhé prostředí nám poskytne zábavu sotva na pár minut. Proto si Hadleys hope pinball nezaslouží víc než 20 %.

 • + grafické ztvárnění prostředí
 • + hudba
 • + efekty
 • - jedno prostředí
 • - přímočarý pohyb míčku


Autor: Michal Roch

20%
hodnocení
redakce
58%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win Me, Win 2000, Win XP
 • Hardware: Procesor: 100 Mhz
  Operační pamět: 16 MB
  Grafika: 32 MB

screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo