Great Secrets Da Vinci - odhalte tajemství

4. 7. 2009 > FreeHry > Logické

Leonardo Da Vinci patří mezi nejznámější osobnosti všech dob, a tak se nelze divit, že se s jeho jménem čas od času se setkáváme i v herní branži. Seznamte se, Great Secrets Da Vinci právě přichází a na vás bude, jestli jeho tajemství dokážete rozluštit.

Někdo by se podle názvu hry mohl možná mylně domnívat, že se jedná o jakési freeware převtělení knihy Šifra mistra Leonarda od amerického spisovatele Dana Browna. Nikoli. V Great Secrets Da Vinci neuvidíte nespoutanou hřívu Toma Hankse aka Roberta Langdona, ba dokonce ani nezjistíte, kdo je oním tajemným potomkem Ježíše Krista. Přesto si však různých záhad a tajemství užijete více než dost.

Great Secrets Da Vinci si své příznivce najde zejména v řadách těch, kteří rádi hledají rozdíly mezi obrázky, skládají zpřeházené obrázky a vůbec tak nějak tíhnou k těmto logickým hříčkám.  Hra se dělí na několik kapitol, v nichž narazíte na čtveřici levelů, v nichž musíte kromě hledání rozdílů a skládání obrázků časovém limitu najít všechny požadované předměty (buďto různé nebo například všechny jablka) a další podobné činnosti. Bohužel, tvůrci v tomto ohledu příliš nezapracovali, a tak se v prostředí docela často ztrácíte, kdy myší prohledáváte obrazovku pixel po pixelu a nakonec stejně nic nenajdete. Díky alespoň za možnost nechat si napovědět, kde se daný předmět nachází.

Grafické zpracování je vcelku povedené a jednotlivé lokace vypadají hezky – tedy pokud hru nehrajete na monitoru s vyšším rozlišením, to pak naopak podporuje chaos v hledání předmětů Hudební doprovod, nicméně skvěle dotváří atmosféru a horké povahy dokáže hezky zklidnit.

Nebýt nepříjemných zákysů, Great Secrets Da Vinci bych vás vřele doporučila, takhle bych však titul svěřila do rukou pouze klidným hráčům, které nic nerozhodí. Jinak totiž riskujete rozbitý myši, monitoru a kdo ví, jestli byste si v záchvatu vzteku neprokopli třeba i bočnici u skříně.

 • + Hned několik miniher
 • + Hudební doprovod
 • + Solidní úroveň hratelnosti
 • - Chaos
 • - Obtížnost


Autor: Kristýna Nováková

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
65%
hodnocení
redakce
80%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 600 MHz
  Operační paměť: 128 MB
  Grafická karta: 64 MB

Myška.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo